06 Nisan 2018, Cuma 16:59 | A+ | A-

AMERİKALI OYUNCU BOYUNDAN DOLAYI GÜNEY KORE'DEN KOVULDU!

2016 yılından beri Güney Kore'de forma giyen Birleşik Amerikalı basketbolcu David Simon, lig yetkililerinin aldığı yeni boy kararı sonrası Güney Kore'den ayrılmak zorunda kaldı.

AMERİKALI OYUNCU BOYUNDAN DOLAYI GÜNEY KORE'DEN KOVULDU!

2016 yılından bu yana Güney Kore Basketbol Ligi takımlarından Anyang'da forma giyen ABD'li pivot David Simon, kariyerini bundan böyle başka bir ülkede sürdürmek durumunda kalacak.

Başarılı basketbolcuyu geçtiğimiz sezon sayı kralı olduğu ligden koparan neden ise bir hayli ilginç. Güney Kore Basketbol Ligi yetkilileri, aldıkları yeni kararla ligde oynayan yabancı oyuncuların boylarının 2 metreden uzun olmasını yasakladı.

Son dönemde popülaritesi düşen ligi daha zevkli bir hâle getirmeyi amaçlayan yetkililer, kısa boylu ve yetenekli oyuncuların transferini teşvik etmek adına bu yönde bir karar aldıklarını belirtti.

Güney Kore'de oynayan 22 ABD'li basketbolcudan 9'unun boyu 2 metrenin üzerindeyken, ekim ayında başlayacak yeni sezonda oynayamayacağı resmen tebliğ edilen ilk isim David Simon oldu. BBC'ye konuşan 35 yaşındaki basketbolcu büyük hayal kırıklığı yaşadığını belirterek, "Ligdeki uzun ve kısa boylu oyuncular arasında yetenek olarak büyük farklar yok. Bu karara gerçekten anlam veremiyorum." ifadelerini kullandı.

yukarı çık