Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
02 Ekim 2018, Salı 23:09 | A+ | A-

ASLANDAN GÖRKEMLİ BAŞLANGIÇ

2018-2019 7Days Eurocup sezonunun açılış maçında temsilcimiz Galatasaray, Sinan Erdem Spor Salonu'nda BC Andorra'yı ağırladı. İyi bir maç çıkaran temsilcimiz Galatasaray, maçı 84-73'lük skor ile kazandı.

ASLANDAN GÖRKEMLİ BAŞLANGIÇ

Maça Tai Webster-Göksenin Köksal-Aaron Harrison-Nigel Hayes-Zach Auguste beşi ile başlayan temsilcimiz, maçın henüz başında oyuna ağırlığını koymak istedi. Temsilcimiz, maçın başlarında Zach Auguste, Göksenin, Harrison ve Hayes'in bulduğu sayılarla 9-4 öne geçti (6.30). Hücum anlamında gayet iyi bir sekans geçiren Galatasaray, Nigel Hayes ve Auguste'un hücumdaki öz verisi sayesinde 18-9 ile farkı açmayı başardı. Özellikle Zach Auguste'un orta mesafeden bulduğu 4 sayı takımımızı skor anlamında öne attı. İlk beş oyuncularımızın sahada kaldığı süre zaafında yardım savunmasını çok iyi yaptık. Çeyreğin bitimine 2.13 kala ilk beş oyuncularımızın bench'e gelmesi ile birlikte savunmda tökezleyen temsilcimiz, Michele Vitali'yi ve Dylan Ennis' i durdurmadı. 7-0'lık seri yedik ve ilk çeyrek 22-20'lik skor ile lehimize sonuçlandı. 

İlk çeyreği bitiren beş olan Can-Klobucar-Harrison-Ayberk-Arapovic beşi ile ikinci çeyreğe başladı. İkinci çeyreğe çok iyi giren Andorra, Rafa Luz'un harika pasında boşta kalan John Shurna'nın dip çizgideki üç sayılık basketi ile öne geçti (22-23). 10-0'lık seri yiyen temsilcimiz, Aaron Harrison ve Jaka Klobucar'ın bulduğu sayılar ile 27-23 öne geçmeyi başardı.(8.20) Harrison ve Klobucar önderliğinde sayı bulmaya devam eden Galatasaray, çeyreğin bitimine 6.20 kala farkı 9 sayıya kadar çıkardı (32-23). İkinci çeyreğin ortalarına doğru maça başlayan beş'e dönen Galatasaray, hücumda biraz tıkandı fakat Zach Auguste'un perdesini kendine pozisyon yaratmak için kullanan Webster, orta mesafeden sayıyı buldu (3.34). Periyodun son bölümlerinde Oliver Stevic ve Shayne Whittington'un boyalı alanda bulduğu 4 sayıya Nigel Hayes ve Zach Auguste ile karşılık verdik fakat çeyreğin son hücumunda Michele Vitali'nin harika Alley-opp pasını smaç ile tamamlayan Reggie Upshaw ile farkı 7'ye kadar indirdi Andorra ve ilk yarı 43-36'lık skor ile temsilcimizin üstünlüğü ile sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte maça başladığımız beş olan Webster-Göksenin-Harrison-Hayes-Auguste beşi ile sahadaydık. Çeyreğin başlarında Oliver Stevic'in kolay pozisyonda çember üzerinde topu tiplemesi üzerine yediğimiz sayı ile üçüncü çeyreğe başladık 43-38 (9.35). Göksenin Köksal'ın dip çizgiye attığı pası sayıya çeviren Hayes, ardından Tai Webster ile zor pozisyonda gelen uçlük skoru 49-38'e kadar getirdi (8.52). Michele Vitali ve Shayne Whittington ikili oyunları ile sayı bulmaya çalışan Andorra, skoru 52-44'e kadar getirdi (5.52). Tai Webster'ın dip çizgiden gönderdiği üç sayılık basketin ardından savunmada da harika işlere imza attık. Savunma ribaundundan sonra geçiş hücumunda tam sahayı çok çabuk geçtik. Webster ve Hayes'in paslaşmalarının ardından Hayes zor pozisyonda potaya harika gitti ve turnikeyi bıraktı (57-44). Auguste, Ayberk ve Can'ın bulduğu sayılar ile çeyreğin bitimine 2.24 kala farkı 16 sayıya kadar çıkardık. Bu sekansta switchlerde ve show-up'larda çok organize ve istekliydik. Çeyreğin sonlarına doğru Michele Vitali' nin kenarda olması ile birlikte direksiyona geçen Dylan Ennis'i durduramadık ve fark 12 sayıya indi. Üçüncü çeyreği 68-56 önde tamamladık. 

Dördüncü çeyreğin hemen başında Marko Arapovic'in potaya penetresi ile boyalı alandan sayıyı çıkardık. 70-56 (9.50).
Savunmada Dylan Ennis'in penetrelerini durduramadık ve üst üste 6 sayı yedik. (72-62). Çeyreğin bitimine 4.23 kala Michele Vitali ve Oliver Stevic'in ikili oyununu durdurmadık. Fark 9 sayıya indi. (75-66). Aaron Harrison'un iki pozisyonda çizgiye gelmesiyle birlikte oradan 3 sayı bulduk ve fark tekrardan 12 sayıya çıktı. John Shurna'nın üçlüğünün ardından Zach Auguste ve Nigel Hayes ile 4 sayı bulduk ve çeyreğin bitimine 1.57 kala farkı 13 sayıya çıkarmayı başardık. (82-69). Maçın son anlarında kısa savunmasında problemler yaşadık ve Dylan Ennis'in kolay sayılar bulmasına izin verdik. Dylan Ennis, maçın ikinci yarısında potamıza toplam 15 sayı attı. Maçın bitimine 26 saniye kala Nigel Hayes, turnikeyi bıraktı ve maçtaki 19.sayısına ulaştı. Andorra, maçın son hücumunda sayı bulamayınca maç 84-73'lük skor ile tamamlandı. 

Galatasaray'da Nigel Hayes 19 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Zach Auguste 18 sayı, 8 ribaund, 5 blok, Aaron Harrison 15 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile galibiyetin mimarı oldular. BC Andorra'da ise Dylan Ennis, 20 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile mücadele etti.

 

 

Editör: Umurhan Balta
yukarı çık