05 Nisan 2018, Perşembe 21:41 | A+ | A-

DAVID BLATT: MERDİVENLERİ ÇIKTIĞIMDA KARTLARI NASIL DAĞITABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM

Darüşşafaka'nın başarılı başantrenörü David Blatt, EuroCup final serisi öncesi BeIN Sports'tan İsmail Şenol ile bir sohbet gerçekleştirdi.

DAVID BLATT: MERDİVENLERİ ÇIKTIĞIMDA KARTLARI NASIL DAĞITABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM

David Blatt;

"Soyunma odasında kendimize gelme vaktimiz oldu"

Play-Off serilerinin ilk maçlarında ev sahibi takımlar her zaman baskı hisseder. Çünkü ilk maçı kaybetmek çok şey değiştirir. Birçok oyuncumuz ilk kez bu seviyede oynuyordu. Psikolojik olarak bizi etkileyen bu konular haricinde tabii ki Bayern Münih deneyimli ve yetenekli iyi bir takım. İlk yarının ardından soyunma odasında kendimize gelmek için vaktimiz oldu. Sahaya tekrar çıktığımızda ise farkli bir takımdık. Doğuş sorumluluk alarak bize cok yardımcı oldu ve maçı baştan aşağı değiştirdi. 

Merdivenleri çıktığımda kartları nasıl yeniden dağıtabileceğimizi düşünüyordum ama kimseye düşüncemi söylemedim. 

Yardımcı antrenör Ümit Temoçin bana “Koç, Doğuş?” diye fikir belirtti. Böyle bir düşüncem yok değildi. Ve “bunu denemeliyiz” dedim. 

"Doğuş oynaması gerektiği anda hazırdan da öteydi"

Doğuş’un hakkını kesinlikle vermeliyim. Bayern’e karşı ilk yarıda hic oynamamış, sezonun bir çok maçında da oynamamış bir oyuncuydu. Ama her gün antrenmanını yaptı, çalışmaya devam etti. En iyi yaptıklarına yöneldi. Oyuna girmesi gerektiğinde ise hazirdan da öteydi. Eger Doğuş o gün bize o katkıyı vermeseydi bugün seninle bu konuyu konuşuyor olmazdık. 

"Scottie bizim liderimiz"

Tartışmaya mahal bırakmadan; Scottie takımımızın lideri. EuroLeague’de geçen yıllarda üst seviye maçlara çıkarak tecrübe edindi. Sivrilme potansiyeli olan bir oyuncu. 41 sayı atması beklentinin ötesindeydi. Onun koçluğunu yapmak çok keyifli. 

"Kartal çalıştı ve başardı"

Her gün çalışmak, mükemmele ulasma gayretinde olmak bizim buradaki felsefemiz. İşini yapar ve zamanını beklersen başarılı olma şansın çok yüksek.  Çalışmaz ve kendini hazır tutmazsan bunu avantaja çeviremezsin. Kartal çalıştı ve Bayern maçındaki performansıyla bunu başardı. 

"Kidd kendini kanıtlamak isteyen bir oyuncu"

Kidd menajerimiz Mithat Demirel’in keşfiydi. Mithat kariyeri boyunca çok başarılıydı ve devam ediyor. Stanton kendini kanıtlamak isteyen bir oyuncu. 

"Gelecek sezon ne yapacağımı bilmiyorum"

Gelecek sezon ne yapacağımı henüz bilmiyorum. Burada işler hava durumu gibi bir anda değişebiliyor. 

"En kaliteli lig Basketbol Süper Ligi"

Hep söylediğim gibi, bu lig kadar kaliteli bir lig yok. Hissederek söylüyorum. Bu lig baştan sona en kaliteli lig"

yukarı çık