11 Nisan 2018, Çarşamba 21:50 | A+ | A-

GALATASARAY ŞAMPİYONLUĞA GİDİYOR!

Galatasaray, Eurocop Kadınlar finali ilk maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda ağırladığı İtalyan temsilcisi Venezia’yı Quigley'nin harika performansı taraftarının da muhteşem desteğiyle 90-68 gibi farklı bir skorla mağlup ederek şampiyonluk için önemli bir avantaj sağladı.

GALATASARAY ŞAMPİYONLUĞA GİDİYOR!

İlk çeyreğe, taraftarının da muhteşem desteğiyle iyi başlayan Galatasaray,  Dubljevic ve Quigley ile hücumda çok etkili başlasa da, rakibinin üç sayılık atışlardaki yüksek yüzdesini engelleyemedi ve çeyreğin ilk bölümü 15-12 ekibimizin üstünlüğü ile geçildi. Venezia’nın bulduğu 12 sayının tamamı dış atışlardan geldi. Galatasaray, ilk bölümdeki hücumdaki doğrularını unutup, potadan uzaklaşarak hücum etmeye başlayınca, isabetsiz üç sayılık atışlar ve rakibin hızlı hücum sayılarıyla 2.27 kala 17-15’lik skorla maçta ilk kez geriye düştü. Bu dakikada alınan molanın ardından Galatasaray, sahaya taraftarının da muhteşem desteğiyle muhteşem bir dönüş yaptı. Quigley’in hücumdaki iyi performansı ve Epuopa’nın harika savunma eforu ile 7-0’lık bir seri yapan ekibimiz, çeyreği de 25-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe, iki takımda dengeli bir oyun anlayışıyla başladı. Fark yaratan isim yine, Galatasaray’ın yıldız ismi Allie Quigley oldu. Savunmada, Petronyte ve Epuopa ile rakibinin kolay sayılar bulmasına izin vermeyen sarı kırmızılı ekip, hücumda da akıllı oynayarak ilk çeyrekte yakaladığı avantajı bu çeyrekte de sürdürdü ve soyunma odasına 43-35’lik skorla üstün gitti.

İtalya’ya en azından çift hanelerde üstünlükle gitmeyi hedefleyen Galatasaray, üçüncü çeyreğe bunun bilincinde bir başlangıç yaptı. Muhteşem savunmasıyla, taraftarının da gücünü iyice arkasında hisseden ekibimiz, Quigley ve Petronyte’nin durdurulamaz performansıyla harika bir çeyrek oynadı ve bu çeyrekte rakibini yalnızca 12 sayıda tutup, 25 sayı bularak final çeyreğine  68-47 gibi çok büyük bir skor avantajıyla girdi.

Son çeyrekte de, yakaladığı avantajı sürdürmek isteyen ekibimiz, final çeyreğine iyi başlayamadı ve fark 14’e kadar düştü Ancak çabuk toparlanan Galatasaray, kaptan Işıl’ın direksiyona geçmesiyle farkı kısa süre içerisinde tekrar 20’nin üzerine çıkardı. İlk üç çeyreği muhteşem oynayan Quigley, final çeyreğinde de Venezia savunmasını çaresiz bırakınca, Galatasaray farkı 27 sayıya kadar çıkarttığı mücadeleyi, 90-68 ile kazanarak, İtalya’daki rövanş öncesi çok büyük bir avantaj elde etti. Allie Quigley, attığı 37 sayı ile muhteşem bir performans sergiledi ve bu zaferde en önemli pay sahibi oldu.

Galatasaray; Allie Quigley 37 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Gintare Petronyte 25 sayı, 12 ribaund, Jelena Dubljevic 14 sayı, 3 ribaund.

Venezia; Riquna Williams 21 sayı, 9 ribaund, 5 asist, Debora Carangelo 12 sayı, 4 ribaund, 3 asist.

Editör: Akay Kaplan
yukarı çık