Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
03 Ekim 2018, Çarşamba 22:05 | A+ | A-

TÜRK TELEKOM İSTEDİĞİ GİBİ BAŞLAYAMADI!

2015-16 sezonundan sonra Avrupa kupalarına geri dönüş yapan Türk Telekom, deplasmanda Zenit'e 91-80 mağlup oldu. Özellikle NBA patentli guard Brandon Jennings'i durdurmakta zorlanan temsilcimiz, 7Days EuroCup C Grubu'na mağlubiyet ile başlamış oldu.

TÜRK TELEKOM İSTEDİĞİ GİBİ BAŞLAYAMADI!

Maça hızlı başlayan taraf ev sahibi Zenit oldu. Voronov'un sayıları etkili bir başlangıç yapan Rusya ekibi, Karasev'in penetresi ile kısa sürede öne geçmeyi başardı (8-4). Temsilcimiz hücumda Stimac'ın sırtı dönük oyunlarını ve Landesberg'in bire birleri ile rakibine karşılık vermek istese de Rus ekibi Jennings, Reynolds ve Armand'ın saha içi isabetleri ile farkı 9 sayıya kadar çıkararak koç Burak Gören'e molayı aldırdı (19-10). Moladan etkili dönen takım yine ev sahibi Zenit oldu. Savunmada temsilcimize kolay sayı imkanı vermeyen Rus ekibi, Valiev ve Karasev ile pota altından sayılar bularak farkı çift hanelere çıkardı (25-13). Temsilcimiz periyodun son ksımında Kaya'nın boyalı alandan ve Campbell'ın 3 sayı çizgisinin gerisinden isabetler bulsa da Zenit ilk periyodu 28-18 önde bitirdi.

İkinci periyoda Campbell, Serhat ve Stimac'ın penetreleri ile etkili başlayan Türk Telekom, kısa sürede bulduğu 6-0 seri ile farkı 4 sayıya indirdi (28-24). Rus ekibi Jennings ve Scrubb'ın hücumda aldığı insiyatiflerle reaksiyon vermek istese de temsilcimiz yakaladığı tempoyu korudu. Gabriel'ın dış şutu ile hücumdaki ritmini devam ettiren Türk Telekom, Stimac'ın pota altındaki post-up oyunları ile farkı 2 sayıya kadar indirdi (34-32). Oyunun bu bölümünden sonra savunma enerjisi düşen temsilcimiz, rakibine boş şut alanları bıraktı. Jennings ve Voronov'un hücumdaki isabetleri ile seri yakalayan Zenit, Trushkin'den de peş peşe sayılar bularak farkı tekrar çift sayı bandına çekti (44-35). Temsilcimiz periyodun sonuna doğru hücumlardan sürekli eli boş dönünce Rus ekibi bunu transition hücumlarda bulduğu isabetler ile cezalandırdı. Jennings'in üçlüğü ile maçın temposunu iyiden iyiye eline alan Zenit, devamında Trushkin ve Scrubb'dan gelen orta mesafe isabetleri ile soyunma odasına 14 sayı önde girdi (51-37). 

Üçüncü periyot iki takımın deneme atışları ile başlarken suskunluğu bozan kişi Zenit'ten Sergey Karasev oldu. Rus oyuncudan sırası ile basket faul ve 3 sayılık basket ile art arda sayılar bulan Zenit, kısa sürede 6-0 seri yaparak farkı 20 sayıya çıkardı (57-37). Temsilcimiz periyot başlangıcından yaklaşık 3.5 dakika sonra Metin ile sayılar bulurken Stimac'ın sırtı dönük oyunu ve Gabriel'ın 3 sayılık basketi ile reaksiyon vermek istese de ev sahibi ekip Jalen Reynolds'u devreye soktu. Amerikalı pivottan boyalı alanda üst üste isabetler bulan Rus ekibi aradaki farkı 22 sayıya çıkardı (68-46). Temsilcimiz periyodun bitimine yakın Landesberg'in orta mesafesi ve Stimac'ın boyalı alandaki sayıları farkı azaltmak istese Rus ekibi Karasev'in serbest atış çizgisindeki sayıları ve Brandon Jennings'in periyot bitimindeki ''buzzer-beater'' üçlüğü ile son periyoda 21 sayı önde girdi (73-52).

Son periyot temsilcimizin Landesberg'ten gelen üçlüğü ile başlasa da oyun devamında maçın temposunu elinde tutan taraf yine ev sahibi Zenit oldu. Pota altında Valiev ile sayılar bulan Rus ekibi, Karasev ve Voronov'un saha içi isabetleri ile farkı 23 sayıya kadar çıkardı (80-57). Oyunun bu kısmından sonra rakibine karşılık vermek isteyen temsilcimiz, savunmada sertlik düzeyini artırırken hücumda ise Landesberg ve Can Akın üst üste bulduğu sayılar ile farkı periyodun son kısmı öncesi 13 sayıya indirdi ve koç Vasily Karasev masaya molayı işaret etti. Ev sahibi ekip mola dönüşü Voronov ve Reynolds ile sayılar bulsa da Türk Telekom hücumda yakaladığı tempoyu sürdürdü. Metin ve Can Akın ile peş peşe üç sayılık basketler bulan temsilcimiz, Landesberg'in turnikesi ile bitime 1.06 dakika kala farkı uzun bir aradan sonra tek hanelere çekti (89-80). Periyodun bitiminde hücumda istediği sayıları bulamayıp Voronov'un sayılarına engel olamayan temsilcimiz gruptaki ilk maçından  91-80  mağlup ayrıldı.

ZENIT; Brandon Jennings 20 sayı, 9 ribaund, 8 asist, Sergey Karasev 17 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Jalen Reynolds 14 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Evgeny Voronov 12 sayı, 2 ribaund.

TÜRK TELEKOM; Sylven Landesberg 21 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Vladimir Stimac 20 sayı, 8 ribaund, 1 asist, Metin Türen 9 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Kenny Gabriel 9 sayı, 6 ribaund, 1 asist.

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık