20 Kasım 2018, Salı 22:54 | A+ | A-

EFES'TEN HARİKA İKİNCİ YARI!

Turkish Airlines Euroleague 8. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, İsrail ekibi Maccabi FOX Tel Aviv'i Sinan Erdem Spor Salonu'nda ağırladı. Temsilcimiz ilk yarıda istediği oyunu sergileyemese de, ikinci yarıdaki müthiş hücum performansı ile maçı 90-77 kazanarak 8. maçında 6. galibiyetini elde etti.

EFES'TEN HARİKA İKİNCİ YARI!

Anadolu Efes maça Vasilije Micic, Rodrigue Beaubois, James Anderson, Adrien Moerman, Bryant Dunston beşiyle başlarken

Maccabi FOX Tel Aviv ise Scottie Wilbekin, Deandre Kane, Angelo Caloiaro, Johnny O'Bryant, Tarik Black beşiyle başladı.

Dunston ile boyalı alandan sayılar bulan temsilcimiz maçın başında 5-2 öne geçti. İsrail ekibi ise maça uzun beş ile başlayarak hücum ribaundları ardından O'Bryant,Tarik Black ve Deandre Kane ile sayılar buldu ve 10-9 öne geçti. Televizyon molasının ardından oyuna giren kaptan Doğus Balbay ve Bryant Dunston ile savunma da fermuarları çeken temsilcimiz, hücumda Micic ve Dunston ile bularak 14-10 öne geçti.Arda arda verilen hücum ribauntları ardından Alex Tyus ile sayılar bulan İsrail ekibi, verilen hücum ribauntlarına sinirlenen Anadolu Efes koçuErgin Ataman çeyreğin bitimine 01.07 kala mola aldı.Çeyreğin son anlarında Bryant Dunston'ın serbest atışlardan bulduğu basketlere müthiş bir smaç ile karşılık veren Alex Tyus ilk çeyreğin sonucunu belirledi(16-14).

İkinci periyot, Scotie Wilbekin'in 3 sayılık basketi ile başlarken, temsilcimiz ise Krunoslav Simon'un 3 sayılık basketi ile karşılık verdi.

Sakatlıktan dönen Shane Larkin maçtaki ilk sayılarını buldu(21-17).Pleis ve Beaubois ile sayılar bulan temsilcimiz farkı 8 sayıya çıkardı(25-17). Dunston ve Beabois ile sayılar bulan temsilcimiz farkı çift haneli sayılara taşıdı(32-22). İsrail ekibi ise ilk periyotta olduğu gibi aldıkları hücum ribauntları ardından Deandre Kane,Tarık Black ve Kendrick Ray ile sayılar bularak farkın açılmasını engellediler(36-28). Vasilije Micic serbest atışlardan bulduğu basketler ardından maçta 10 sayıya ulaşarak Euroleague kariyerinde 500. sayısına ulaştı. Deandre Kane'nin 3 sayılık basketi farkı 7 sayıya indirdi(38-31). Son hücumlarını iyi değerlendiremeyen takımlar sayı bulamayınca soyunma odasına 38-31 önde giren taraf temsilcimiz Anadolu Efes oldu.

İlk yarıda en çarpıcı istatistik Anadolu Efes 12 savunma ribaundu alırken,konuk ekip ise 11'i hücum ribaundu olmak üzere toplam 17 ribaund aldı.

Üçüncü periyot, Bryant Dunston'ın serbest atışlardan bulduğu basketler ile başladı.O'Bryant ve Tarik Black ile direnmeye çalışan İsrail ekibine karşılık Micic ve Dunston'ın basketleri ile geldi(42-35). Simon'un turnikesi ve hızlı hücum sonrası Beaubois'in 3 sayılık basketi farkı 10 sayıya çıkardı ve Maccabi koçu Ioannis Sfairopoulos hemen molayı aldı(48-38). Periyodun orta kısmı Anadolu Efes adına Moerman'ın "hook" basketi ,Dunston'un smaçları ile geçilirken,Maccabi için ise O'Bryant'ın 3 sayılık basketi ve Kendrick Ray'in turnikesi ile geçildi(54-46).  Periyodun bitimine 2.35 kala oyuna giren Brock Motum, James Anderson ile basketler bulan Efes çift haneli farkı korudu. Son hücumu değerlendiremeyen Maccabi, üçüncü periyodu 62-53 geride bitirdi.

Son periyot Zoosman'ın 3 sayılık basketi ile başlarken karşılık Brock Motum'un üst üste bulduğu 3 sayılık basketler ile geldi ve fark 12 sayıya çıktı(70-58). İsrail ekibi, Alex Tyus ve Wilbekin'in basketleri ile direnmeye çalışsa da Efes'te Pleiss ve James Anderson'un basketleri farkı 10 sayıda tuttu. Maçın bitimine 5.36 kala Shane Larkin'in basketleri farkı 14 sayıya çıkardı ve Maccabi'ye molayı aldırdı(77-63).

Maçın son anlarında ağırlığını koyan ve hata yapmayan Anadolu Efes maçı 13 sayı farkla 90-77 kazanarak 8. maçta 6. galibiyetini aldı.

Anadolu Efes; Bryant Dunston 14 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Vasilije Micic 12 sayı, 2 ribaund, 8 asist, Rodrigue Beaubois 10 sayı, 2 asist, Krunoslav Simon 11 sayı, 3 ribaund, 3 asist ,Tibor Pleiss 14 sayı, 3 ribaund, Shane Larkin 12 sayı, 1 ribaund, 2 asist

Maccabi FOX Tel-Aviv; Johnny O'Bryant 19 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Scottie Wilbekin 10 sayı, 7 asist, Deandre Kane 10 sayı, 1 ribaund, 1 asist,Alex Tyus 12 sayı, 2 ribaun

yukarı çık