29 Mart 2018, Perşembe 21:01 | A+ | A-

FENERBAHÇE DOĞUŞ MOSKOVA'DA KAZANMAYA DEVAM EDİYOR!

Çek yıldızı Vesely'den yoksun sahaya çıkan Fenerbahçe Doğuş, muhtemel Play-Off rakibi Khimki Moskova'yı 73-64'lük skorla yendi ve bu sezon Moskova'da oynadığı ikinci maçtan da galibiyet çıkardı.

FENERBAHÇE DOĞUŞ MOSKOVA'DA KAZANMAYA DEVAM EDİYOR!

Kulüpten yapılan açıklamaya göre Vesely’nin soğuk algınlığı nedeniyle kadroda yer almadığı maçta, Fenerbahçe Doğuş muhtemel playoff rakibine karşı açılışı Wanamaker’ın üçlüğüyle yaptı. Sonraki 2 dakika iki taraf da skor bulamazken sessizliği Ahmet’in pota altında Kalinic’e yaptığı şık asist bozdu (0-5). Takımının mücadeledeki ilk sayılarını kaydeden Shved, Gill’e yaptığı asistle de Khimki’nin maçta ilk kez öne geçmesine katkıda bulundu (8-7). 8-10 skorla Fenerbahçe Doğuş’un önde girdiği televizyon molasından Khimki Gill’in üçlüğüyle döndü ve skorda öne geçti (11-10). Shved’in asistleriyle beslediği Khimki farkı 5 sayıya çıkararak skoru 16-11’e getirdi ve Obradovic molası geldi. Mola dönüşü farkı kapatmayı başaran Fenerbahçe Doğuş, Sloukas’ın son saniye üçlüğüyle son çeyreği 18-20’lik skorla önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Thompson’ın basketiyle giriş yapıldı (18-22). Obradovic’in sürekli yeni hamleler denediği bu on dakika içinde iki takım da birbirine karşı net bir üstünlük kuramadı. Skor tabelasındaki üstünlüğün sürekli el değiştirdiği çeyrekte son sayılar Khimkli Jenkins’ten geldi ve soyunma odasına 38-37 skorla ev sahibi takımın üstünlüğüyle gidildi. İlk yirmi dakika sonrasında takımı adına çift hanelere çıkan tek Sarı Lacivertli oyuncuysa 10 sayı ile Nunnally oldu.

İkinci yarıya Melli’nin basketiyle başlayan Fenerbahçe Doğuş skoru 38-39’a getirdi ve bir kez daha öne geçti. Skordaki üstünlüğün iki taraf arasında gidip gelmeye devam ettiği bu çeyrekte, kendisine çalınan faule itiraz eden Thompson bir de teknik faul çalındı (43-41). Bitime 5.35 kala Dixon’ın bulduğu turnike, televizyon molasına 25 saniye kala Bartzokas’a molayı aldırdı. Mola dönüşü de üstünlük sürekli el değiştirirken Robinson’ın teknik faulü sonrası Sloukas çizgiden 3’te 3 ile döndü ve 2 dakika kala skor 52-55’e geldi. Son hücumda Dixon’ın çaldığı topu Nunnally bitiremedi ve 3. çeyrek 53-59 skorla geçildi.

Son on dakikaya Sloukas’ın üçlüğüyle başlangıç yapılırken, Thompson’ın smacına cevap yine Thomas’tan smaçla geldi (55-64). Thompson’ın asistinde bulduğu üçlükle Dixon skoru 55-67’ye getirdi ve maçta farkı ilk kez çift hanelere çıkardı. Bu dakikadan sonra temsilcimiz uzun süre farkı korumayı başarırken, bitime 1,5 dakika kala Shved’in bulduğu üçlük skoru 64-71’e getirdi ve uzun süre sonra fark tek hanelere girdi. Melli’nin çizgide bulduğu iki sayı sonrası Fenerbahçe Doğuş son hücumu kullanmadı ve maç 64-73’lük skorla sona erdi. Böylelikle Sarı Lacivertliler bu sezonki 21. galibiyetine ulaşırken, ev sahibi Khimki ise 13. mağlubiyetini aldı.

Wanamaker’ın 14 sayıyla takımı adına en skorer isim olduğu gecede 12 sayı 10 ribaund ile double double yapan Melli 27 verimlilik puanına ulaşarak MVP oldu.

Khimki Moskova: Alexey Shved 19 sayı 8 asist, Anthony Gill 12 sayı 8 ribaund, Malcolm Thomas 10 sayı 7 ribaund

Fenerbahçe Doğuş: Brad Wanamaker 14 sayı 4 asist, Nicolo Melli 12 sayı 10 ribaund, James Nunnaly 12 sayı 2 asist, Kostas Sloukas 11 sayı 3 asist

yukarı çık