28 Mart 2018, Çarşamba 19:33 | A+ | A-

JORDAN THEODORE: "TUĞBA HAYATIMIN AŞKI"

Ülkemizde Antalya BŞB, Mersin BŞB, Banvit formalarını terleten ve şu an EuroLeague'in İtalyan temsilcisi olan Olimpia Milano'da oynayan Jordan Theodore, EuroLeague'in resmi internet sitesine ürkiye günleri ağırlıkta olan bir röportaj verdi ve hayatının aşkı Tuğba Taşçı'dan da bahsetti.

JORDAN THEODORE:

EuroLeague'e konuşan Jordan Theodore: “Sadece seyahat etmek istiyordum. Biraz şanssız büyüdüm. Annem çok çalışıyordu; üç erkek çocuk büyüttü, fakat istediğim şeylere sahip değildik. Basketbolun beni Amerika’da farklı yerlere götürebileceğini biliyordum. O zaman neden beni dünyanın her yerine götürmesin?

Pirates’ta oynadıktan sonra uçağa atlayan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ile anlaşan Theodore, Antalya günlerinden şöyle bahsediyor: “Buraya geldiğim ilk ay, hayatımda geçirdiğim en zor aydı. Ailemle aramda 7 saatlik bir zaman dilimi vardı – Türkiye’deydim. İlk geldiğim zaman telefonum yoktu. Çalışmıyordu. Zordu. Kimse İngilizce bilmiyordu. Her şey farklıydı. Çılgıncaydı. 
O dönemde takımın tecrübeli oyuncularından Ron Lewis’in ona çok yardım ettiğini söyleyen oyuncu: “Ron Lewis her şey için çok yardımcı oldu. Buraya ilk geldiğimde yemek yapan birisi değildim. 
 

Tuğba'yı gördüm ve ona bakmayı kesemedim.

Ben o zamanlar Akdeniz’e yakındım. O Beşiktaş‘taydı ve tanışmıştık. Onu bir gün gördüm ve bakmayı kesemedim. Ama ben onun dikkatini hiç çekememiştim. Kendimi tanıttım, ancak o zamanlar sanırım bir ilişkideydi bu yüzden bana ilgi göstermedi, bu da normaldi. Zaten bir çaylaktım o zamanlar kız arkadaş aramıyordum. Geçen sezon Türkiye’ye döndüğümde ona, ‘Seninle ilk tanıştığımda çok hoşlanmıştım ve hayatımın, ‘zamanı geldi’ dediğim bir süreçteydim’ dedim.”

Bu yaz ailelerimiz tanışacak!

Sözlerine şöyle devam eden Jordan: "Ailesi inanılmaz, benim ailem de onu çok seviyor. Bu yaz büyük buluşma gerçekleşecek, ailelerimiz tanışacak. Çok iyi bir his, gülüyorum çünkü daha önce hiç bu kadar aşık olmadım! Basketbol dışında hayatım boyunca bu kadar önemsediğim başka biri veya bir şey olmamıştı”

yukarı çık