Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
20 Nisan 2018, Cuma 22:53 | A+ | A-

YDÜ SONUNU GETİREMEDİ (ERKEN VEDA)

Euroleague Women Final-Four yarı final karşılaşmasında temsilcimiz Yakın Doğu Üniversitesi, ev sahibi Sopron’a 68-65 mağlup oldu ve şampiyonluk hayalleri suya düştü.

YDÜ SONUNU GETİREMEDİ (ERKEN VEDA)

Karşılaşmaya kötü başlayan ekibimiz ilk çeyrekte yalnızca 12 sayı buldu. Savunma paylaşımında sıkıntı çeken temsilcimiz rakibinden bu çeyrekte potasında 19 sayı gördü.

İkinci çeyrekte maç başında olduğu gibi fazla top kaybı yapan temsilcimiz rakip takımın hızlı hücumlarına mani olamadı ve fark bir ara 14 sayıya kadar çıktı.Temsilcimizde daha sonra oyuna bir türkü dahil olamayan Kayla McBride’ın 3 sayılık isabeti ve aldığı faul ile oyuna geri dönmeyi başararak farkı 6 sayıya kadar indirdi. İlk yarının bitimine 2 dakika kala savunma direncini arttıran Sopron ekibimize sayı şansı vermeyerek ilk yarıyı 40-30 önde kapadı. 

İkinci yarıya da iyi başlayamayan ekibimiz periyodun ilk 3 dakikasında sayı bulamadı. Rakip takım Sopron şansında yardımıyla kritik 3 sayılık isabetler bularak çeyreğin bitimini 5 dakika kala farkı 16 sayıya kadar çıkardı ve temsilcimiz molaya gitmek zorunda kaldı. Mola dönüşü istediği oyunu sahaya yansıtamasa da farkı 10 sayıya kadar indirdi ve periyot 56-46 Sopron’un lehine geçti.

Final periyodunda sayı üretmekte yine sıkıntı çeken ekibimiz bu çeyrekte ilk sayısını maçın bitimine 6 dakika kala buldu. Fakat bu sefer rakibinede sayı şansı vermeyen temsilcimiz maçın bitimine 5 dakika kala farkı tek hanelere indirerek Sopron’u mola almaya zorladı. Mola dönüşü direncini daha da arttıran ekibimiz 11-0 lık seri ile maça ortak olarak öne geçti. Maçın bitimine 1 dakika kala molaya gitmek zorunda kalan Sopron takımı bu dakikaya kadar yalnızca 7 sayı bulabildi. Mola dönüşünde maçın son hücumunu kullanan Sopron Milavanoviç’in 3 sayılık isabetiyle 68-65 öne geçti. Son 1.5 saniyesi kalan temsilcimiz atış şansı bulamayarak maçı 68-65 kaybederek final şansını yitirdi.

Sopron; Yvonne Turner 19 sayı, 4 asist, Angela Salvadores 16 sayı, 4 ribaund, Aleksandra Crvendakic 10 sayı,11 ribaund, 2 asist.

Yakın Doğu Üniversitesi; Courtney Vandersloot;15 sayı,7 ribaund, 5 asist, Kayla McBride 12 sayı,5 ribaund, 2 asist, Quanitra Hollingsworth 11 sayı, 2 ribaund, Jantel Lavender,10 sayı, 10 ribaund.

yukarı çık