18 Nisan 2018, Çarşamba 23:49 | A+ | A-

ZELJKO OBRADOVIC: "BU AKŞAM KONTROL BİZDEYDİ"

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Kirolbet Baskonia Vitoria Gasteiz karşısında oyunun kontrolünün Fenerbahçe'de olduğunu ifade etti.

ZELJKO OBRADOVIC:

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, “Kendimizi çok agresif bir basketbol oynayan takıma karşı hazırlamaya çalıştık. Özellikle de çok iyi savunma yapan ve transitiona çok hızlı koşan. Ve ilk yarıda çok iyi oynadık. En büyük sorunumuz hücum ribauntlarıydı. Baskonia, 12 hücum ribaundu aldı. Maçın bu bölümü hariç maçın devamındaki her şey bizim için çok olumluydu. Devre arasında maçın bitmediğini konuştuk, çok karakterli bir takım olduklarını ve mutlaka geri geleceklerini ifade ettik. Nitekim böyle de oldu. Eminim cuma günü de aynı agresiflikle oynamaya devam edecekler. Kendimizi de buna hazırlamamız gerekiyor. Şu anda seri yeni başladı ve kaç sayı farkla yendiğimiz önemli değil. Şu an seride 1-0 önde olmamız önemli. Bugün yapılan her şeyin derin bir analizi yapılacak, yarınki antrenmanda da bunun reaksiyonunu oyuncularım gösterecektir. Bu akşam kontrol bizdeydi ve oyuncularımı iyi oynadıkları bir maç için tebrik ediyorum."

Taraftarın oluşturduğu atmosferin önemine dikkat çeken Zeljko Obradovic, “Atmosfer de harikaydı ve taraftara da çok teşekkür ederim. Cuma akşamı yine randevumuz var. Takıma her zaman destek oluyorlar. Onlarla olan bu bağımız gerçekten çok özel.  Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve sponsorumuz Ferit Bey’e destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu akşam da yanımızdalardı.” şeklinde konuştu.

Zeljko Obradovic, bir basın mensubunun; takımımızın ilk yarıdaki savunma anlayışını değerlendirmesini istemesi üzerine şu şekilde konuştu:

“En iyi savunmayı yapmaya çalıştık ve onların en iyi yaptığı şeyi de durdurmaya çalıştık. Onların oyununda çok fazla olumlu şey var: Transition oynamayı çok seviyorlar, uzunlar çok iyi koşuyor ve parametre oyuncuları mutlaka topa baskı yapıyor. Şutörler transitionda durup 3 sayılık atışlar atabiliyorlar. Birçok şutör için de setleri var, özellikle de Shengelia için. Bunları hepsi çok önemli, o yüzden  maç içerisinde olabilecek her şeye hazır olmamız gerekiyor. Biz de bu şekilde oynuyoruz."

yukarı çık