08 Nisan 2018, Pazar 10:15 | A+ | A-

GIANNAKOPOULOS: OBRADOVIC BENİM İÇİN ÖLDÜ

Panathinaikos'un sahibi Dimitris Giannakopoulos, Yunanistan'daki All-Star dergisine röportaj verdi...Konulardan biri ise Zeljko Obradovic'ti.

GIANNAKOPOULOS: OBRADOVIC BENİM İÇİN ÖLDÜ

–Panathinaikos‘a katkıları için koç Obradovic‘i daha önce onurlandırdınız. Birkaç ay sonra onunla olan konuşmalarınızı açığa çıkaran bir video yayınladınız. İlişkiniz ne durumda?

“Buna cevap veremem çünkü Panathinaikos maçlarına gidebilmek istiyorum. Eğer size bir cevap verirsem hayat boyu yasak alırım.”

-Panathinaikos sizce Obradovic’in etkisinden kurtuldu mu? Takım yeni bir ‘Obradovic’ bulup güvenme modeline gider mi?

“Pedoulakis yıllarında ve geçen yıl Pasqual’le birlikte eğer saha dışı, ekonomik gibi faktörler biraz daha iyi olsa biz zaten yeni Obradovic’imizi bulmuş olabilirdik.”

-Panathinaikos’un EuroLeague başarısının Obradovic’le özdeşleştirilmesi sizi rahatsız ediyor mu? Bu durum takıma yatırım yapmanızda bir teşvik sağlıyor mu?

“Bu konuda size hiç katılmıyorum. Başarılar Giannakopoulos ailesi ile özdeşleşmiştir. Obradovic tabii ki başarıya giden yolda kullanılan en önemli araçtı. Ancak başarılar yönetim, takım ve taraftar üçgeninden çıkmıştır.”

-Hala daha 2012 yazında Obradovic ile yaşanan ayrılığa dair karanlıkta kalan konuşmalar ve faktörler var mı? Daha önce ‘abi’ olarak tanımladığınız kişiden ilişkinizin son zamanlarındaki dramatik duruma nasıl geldiniz?

“Obradovic Panathinaikos’tayken çok sıcak bir ilişkimiz vardı ve insanları birbirine bağlayan birçok anı paylaştık. Bana 2012’de kalmak istemediğini söylediğinde benim için öldü. Bu yüzden ben Panathinaikos’ta olduğum sürece OAKA’ya ancak misafir olarak gelir.”

-Zeljko Obradovic’in ismini duyduğunuzda aklınıza ilk olarak hangi kelime geliyor?

“O harika bir profesyonel.”

(EuroHoops)

yukarı çık