05 Mayıs 2018, Cumartesi 1:31 | A+ | A-

KAF-KAF KENNEDY İLE SAHASINDA GALİBİYETİ KAPTI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 28. haftasının açılış maçında Play-Off'a kalmayı garantileyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ni ağırlayan Pınar Karşıyaka, DJ Kennedy'nin etkili performansı ile rakibini 88-80 yenerek toplamda 11. galibiyetini aldı ve düşme hattından 1 adım daha uzaklaştı.

KAF-KAF KENNEDY İLE SAHASINDA GALİBİYETİ KAPTI!
Maç iki ekibin karşılıklı deneme atışları ile başlarken maçın ilk sayısı Karşıyaka adına Erdi'den geldi. Konuk ekip Can ve Boothe'un isabetleri ile sayılar bulsa da ev sahibi ekip Berk ve Banic'in üst üste saha içi isabetleri ile ilk 5 dakikayı 8-4 önde bitirdi. Konuk ekipte Can ve Booth'a Jankovic de eşlik etti ancak İzmir ekibi Kennedy ve Jones'un boyalı alandan bulduğu isabetler ile televizyon molasına aradaki farkı koruyarak gitti (16-12). Periyodun sonuna doğru rakibini hücumda zorlama atışlara iten İzmir ekibi, hücum kısmında ise Waters'ın peş peşe bulduğu saha içi isabetleri ile ilk periyodu 23-14 önde bitiren takım oldu.
 
İkinci periyoda konuk Sakarya BB daha hızlı başladı. Boothe ve Mustafa Kırcalı ile boyalı alanda etkili olan yeşil-siyahlılar, kısa sürede farkı 4 sayıya indirdi (23-19). Oyunun devamında ev sahibi ekip savunma tarafında daha agresif bir görüntü sergilerken hücum tarafında ise Metin, Waters ve Allen'ın sayıları farkı çift hanelere taşıdı (32-21). Konuk ekip boyalı alandan Jankovic ve Boothe, dışarıdan ise Mehmet ile isabetler bularak rakibine karşılık vermek istese de ev sahibi Kennedy ve Egemen'in serbest atış çizgisinin gerisinden bulduğu sayılar ile çift haneli farkı korudu (38-28). Maçın temposunu iyiden iyiye eline geçiren İzmir ekibi, periyodun son kısmında yine Kennedy'den katkı alarak soyunma odasına 43-32 önde giden taraf oldu.
 
Üçüncü periyoda ev sahibi Pınar Karşıyaka daha etkili başladı. Kennedy ve Banic'in sayıları ile periyoda hızlı bir giriş yapan İzmir ekibi, farkı kısa sürede 15 sayıya çıkardı (50-35). Konuk ekip Clavell, Harris ve Boothe'un saha içi isabetleri ile rakibine yaklaşmak istese de ev sahibi ekip pota altında Jones, Banic ve Erdi ile sayılar bularak televizyon molasına çift haneli fark ile girdi (56-44). Moladan etkili dönen taraf Sakarya BB oldu. Lazeric Jones ile üst üste dış atışlar bularak farkı 6 sayıya indirdi ve uzun bir aradan sonra farkı tek hanelere çekti (58-52). Periyodun sonuna doğru rakibinin hücumlardan eli boş dönmesini hücumda Kennedy'nin isabetleri iyi değerlendiren Karşıyaka, Metin'in ''buzzer-beater'' basketi ile periyodu 66-54 önde bitiren taraf oldu.
 
Son periyot iki ekibin isabetsiz atışları başladı. İki ekip de hücumlardan eli boş ayrılırken suskunluğu bozan Sakarya adına Jankovic oldu. Ev sahibi ekip Jones ve Waters ile serbest atış çizgisinden sayılar bulsa da yeşil-siyahlılar Lazeric Jones, Boothe ve Clavell ile farkı tekrar 6 sayıya kadar indirdi (72-66). Konuk ekip Metecan'ın dış atış performansı ile Jones ve Clavell'e eşlik etmesi ile rakibine daha çok yaklaşmak istese de ev sahibi ekip Metin, Berk ve Kennedy'nin isabetleri ile farkı 9 sayıya çıkardı (80-71). Periyodun son kısmı büyük heyecana sahne oldu. Savunmadak baskısını iyice artıran Sakarya BB; Jankovic, Clavell ve Harris ile bitime 01.44 kala farkı 4 sayıya indirdi (81-77). Ev sahibi ekip, rakibinin faul hakkını doldurmasını Kennedy ile değerlendirmek istese de yeşil-siyahlılar Lazeric Jones'un 3 sayılık basketi ile bitime 00.58 kala farkı 2 sayıya indirdi (82-80). Bitime 00.52 kalaorta hakem Serdar Ünal'ın Harris'e verdiği savunma faulüne çok sinirlenen koç Selçuk Ernak, şiddetli bir şekilde itiraz ederek teknik faul aldı. Hem teknik faullerden hem de rakibinin yapmış olduğu taktik faullerden doğan serbest atışları iyi değerlendiren ev sahibi ekip sahadan 88-80 galip ayrılan taraf oldu.
 
Pınar Karşıyaka; DJ Kennedy 24 sayı, 10 ribaund, 7 asist, Dominic Waters 17 sayı, 1 ribaund, 4 asist, Jarrod Jones 13 sayı, 8 ribuand, 1 asist, Marko Banic 10 sayı, 2 ribaund.

Sakarya BŞB; Lazeric Jones 17 sayı, 1 ribaund, 6 asist, Nathan Boothe 15 sayı, 6 ribaund, 1 asist, Nikola Jankovic 13 sayı, 10 ribaund, CJ Harris 10 sayı, 4 ribaund, 4 asist.

 
 
yukarı çık