08 Mart 2018, Perşembe 21:26 | A+ | A-

HAKAN YİĞİT: "BİR KULÜP YOK EDİLDİ"

Ligde çıktığı 19 maçta da galibiyet yüzü göremeyen ve Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne veda etmeyi garantileyen İzmir ekibi Bornova Beckerspor başantrenörü Hakan Yiğit çarpıcı açıklamalar yaptı.

HAKAN YİĞİT:

Tecrübeli koç şu açıklamalarda bulundu: "Başkan Volkan Kebir benimle ilk görüşmesinde geçen süreçte çok hatalar yapıldığını ve ekibim ile başararak İzmir'de saygın Türkiye basketbolunda kalıcı bir yapılanmaya girmek istediğini söyledi. Durum böyle olunca ve uzun vadeli çalışma konusunda benim ve ekibimin aklındaki tüm soruları ve sorunları halledince gerçekten mevcut şartlardaki çok zor görünen ama başarılması da imkansız olmayan bu görevi kabul ederek başladık."

"Bu süreçte başkan Volkan Kebir hep yanımızda oldu. Bize iki yabancı ve iki iyi ve tecrübeli yerlinin yanında gelecek vaad eden güvendiği birkaç genç oyuncu transferi için oldukça iyi bir bütçe verdi. Yerli transferlerinde maalesef geçmişte ki zedelenen ilişkiler dolayısı ile çok fazla yol kat edemedik. Ama daha önce birlikte çalıştığım Ece Deniz Onat ve Lara Yavaş'ı kadromuza dahil ettik.

"Geldiğim hafta Kaili McLaren ile anlaştık ama o dönem Amerika ile aramızdaki vize problemi yüzünden üç maç kaçırdı. Geldiği ilk maçta AGÜ karşısında çok iyi bir performans gösterdi ve uzun süre önde götürdüğümuz maçı on sayı ile kaybettik. İkinci devrenin ilk maçına Sırp milli takımının kaptanı Milica Dabovic ile anlasip bir yerli oyuncuyu daha kadromuza katıp ikinci yarıda daha güçlü bir kadro ile yola devam etmekti. Ama ileride sonuçları daha iyi analiz edilebilecek bir durum gerçekleşti ve Bornova Beckerspor iddaa'dan çıkartıldı. En üzüldüğüm durum maalesef vergi, sigorta vs. Bir borcu olmayan ve üç sezonda en büyük yatırımı yapan kuluplerden biri olan ve gelecektede mali olarak çok güçlü bir şekilde liglerde yer alacak bir kulüp yok edildi. Bundan faydalanacak, buradan yetişecek birçok oyuncu için böyle bir yapıya kesinlikle ihtiyaç vardı. Özellikle kulüplerimizin borç batağında debelendigi bir zamanda Beckerspor basketbol camiası için çok büyük kayıp olmuştur."

"Başkanımız takımı beş maç iddaa programına alınmadan maçlara çıkardı fakat bu dönemde görüşmelerden bir sonuç alamayınca gerçekten çok kırıldı. Böyle yıllarca yatırım yapan bir kulübün bir çırpıda silinmesi onu küstürdü. Bundan böyle maçlara çıkmama kararı aldı. Yani takım bundan böyle maçlara çıkmayacak."

yukarı çık