Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
31 Ekim 2018, Çarşamba 22:56 | A+ | A-

KARTAL SON PERİYOTTA RAKİBİNE TESLİM OLDU

FIBA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda temsilcimiz Beşiktaş Sompo Japan, Yunan ekibi Promitheas’ın konuğu oldu. Üstünlüğü sürekli el değiştirdiği maçta temsilcimiz, maçın son anlarında yeterli reaksiyonu veremeyerek rakibine 80-72 mağlup oldu ve 4. maçta 3. mağlubiyetini aldı.

KARTAL SON PERİYOTTA RAKİBİNE TESLİM OLDU

Temsilcimiz maça Joe Alexander ve Ivan Buva’nın pota altından bulduğu sayılar ile başlasa da Yunan ekibi; Christos Saloustros’un dış atışı ve Octavius Ellis’ın art arda saha içi isabetleri ile maçın başında 10-6 öne geçmeyi başardı. Promitheas, bu iki oyuncusuna Amerikalı skoreri Rion Brown’ın da eşlik etmesi ile farkı daha da açmak istedi ancak siyah-beyazlılarda Erkan Veyseloğlu ve Ivan Buva, penetreleri ile farkı 1 sayıya indirdi (16-15). Periyodun bitimine 01.43 dakika kala Jason Rich’in 3 sayılık basketi ile öne geçen (18-16) Beşiktaş Sompo Japan, periyodun son anlarında Leonidas Kaselakis ve Langston Hall’un 3 sayısı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlere engel olamadı ve Yunan ekibi ilk çeyreği 22-20 önde kapattı.

İkinci periyodun başında her iki takımın hücumdaki şut yüzdeleri düşerken bu kısmı iyi değerlendiren taraf temsilcimiz Beşiktaş Sompo Japan oldu. Ivan Buva ile boyalı alanda etkili olmaya devam eden siyah-beyazlılar, Kyle Gibson’ın üçlüğü ile yeniden öne geçmeyi başardı (25-24). Maçın devamında hücum tarafında basit atışları kaçıran temsilcimiz, devamındaki hücumlarda potasında sayılar yemeye başladı. Önce Rion Brown ve Leonidas Kaselakis’i pota altında bomboş bırakan siyah-beyazlılar, Nikos Gkikas ve Langston Hall’un turnikelerine de engel olamayınca Yunan ekibi tekrar öne geçen taraf oldu (34-28). Periyodun son kısmında savunma sertliğini artıran ve rakibinin saha içi isabeti bulmasına izin vermeyen temsilcimiz, Burak Can Yıldızlı ve Ivan Buva ile farkı 2 sayıya indirse de soyunma odasına 34-32 önde giren takım Promitheas oldu.

Üçüncü periyoda Rion Brown ve Langston Hall’un sayıları sayesinde 7-1’lık seri ile başlayan taraf Promitheas olsa da (41-33) temsilcimiz Joe Alexander’ın üçlüğü ve Buva’nın penetreleri ile farkı 1 sayıya indirmeyi başardı (41-40). Yunan ekibi oyunun devamında Amerikalı oyuncuları Rİon Brown ve Tony Meier’in saha içi isabetleri ile farkı artırmak istese de temsilcimiz, yerli oyuncuları Kenan Sipahi ve Samet Geyik’ten art arda isabetler bularak uzun bir aradan sonra maça dengeyi getirdi (46-46). Periyodun bitimine 01.52 dakika kala Phil Pressey’nin serbest atışı ile öne geçip Robin Benzing’in 3 sayılık basketi ile farkı 4 sayıya çıkaran siyah-beyazlılar, periyodun sonunda Michail Tsairelis, Rion Brown ve Nikos Gkikas’ın sayılarına engel olamadı ve maçın final periyoduna 53-52 önde giren takım ev sahibi Promitheas oldu.

Son periyot, iki ekibin karşılıklı basketleri ile başladı. Yunan ekibi Tony Meier, Langston Hall ve Rion Brown’dan katkı almaya devam ederken temsilcimiz Jason Rich’in 3 sayı çizgisinin gerisinden ve ilerisinden bulduğu sayılar ile maça tekrar dengeyi getirdi (61-61). Yunan ekibinde, maçın başından beri katkı aldığı Amerikalı oyuncuları Rion Brown ve Tony Meier’e oyun kurucuları Nikos Gkikas da eşlik etti. Yunan oyuncudan hem savunma hem de hücum tarafında önemli katkılar alan Promitheas, maçın final kısmı öncesinde farkı 6 sayıya çıkardı (74-68). Maçın son anlarında oyunun her iki tarafında da yeteri kadar etkili olamayan Beşiktaş Sompo Japan, sahadan 80-72 mağlup ayrılan takım oldu.

PROMITHEAS; Rion Brown 18 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Nikos Gkikas 17 sayı, 2 ribaund, 7 asist, Langston Hall 13 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Tony Meier 10 sayı, 1 ribaund

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN; Ivan Buva 18 sayı, 9 ribaund, 2 asist, Joe Alexander 12 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Jason Rich 12 sayı, 3 ribaund, 8 asist, Samet Geyik 8 sayı, 5 ribaund, 1 asist

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık