Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
26 Ekim 2018, Cuma 22:25 | A+ | A-

BAHÇEŞEHİR'İN İÇ SAHA PERFORMANSI SÜRÜYOR!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında Bahçeşehir Koleji, Banvit’i 86-78 yenerek iyi gidişatını sürdürdü. Banvit ise henüz galibiyet alamadı.

BAHÇEŞEHİR'İN İÇ SAHA PERFORMANSI SÜRÜYOR!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi dördüncü haftasında Bahçeşehir Koleji ve Banvit 26.10.2018 Cuma saat 20:00’de Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi.

Ligin dördüncü haftasında iki takımı da galibiyet arayışı için mücadele etti. Banvit maçta ortaya koyduğu mücadele ve genç enerji ile iyi bir takım oyunu sergilese de  yüzü gülen taraf 86 sayı ile Bahçeşehir Koleji oldu, Banvit 78 sayı ile dördüncü haftada da üzülen taraf oldu.

Maçın en skorer oyuncusu Banvit’ten 24 sayı ile Alex Perez oldu. Onu Bahçeşehir Koleji’nden Andy Rautins 23 sayı ile takip etti.

 

İlk çeyreğin en skorer oyuncusu Bahçeşehir Koleji’nde Andy ile Banvit’te Alex Perez oldu.

 

İlk çeyrekte Bahçeşehir Kolejinin oyundaki  üstünlüğü, birbirine alan açan ve destek olan bir takım oyunu sergilemeleri skora da yansıdı. Emir, Andy  ve Hakan Yapar’ın atışları ile ilk dakikalarda sayıyı 8 sayıya yükselten Bahşeşehir Koleji oyunun devamında Quim Colom, Chris Bab’ın oyundaki üstünlükleri ilk çeyrekte Bahçeşehir Koleji’nin 27 sayı ile çeyreği bitirmesini sağladı. Banvit ise ilk çeyrekte daha çok serbest atışlarla sayı bulabildi. Marcus Thorton, Alex Perez, Metehan Akyel’in serbest atışları ile 11 sayı elde eden Banvit son dakikalarda Devin Oliver’in atışı ile çeyreği 13 sayı ile bitirdi. İlk çeyrek sonucu 27-13 Bahçeşehir üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyreğe Bahçeşehir Koleji  Chris Bab ve Emir’in atışları ile başladı ve skor 31’e yükseldi (31-13). Bu dakikalarda 18 sayıya kadar çıkan farkı Banvit; Birceviç, ,Chris ve Morgan atışları ile skoru 20’ye yükseltmeyi başardı. Rıdvan Öncel serbest atışları ve üçlük atış ile Banvit skoru 25 ve Alex Perez in üst üste atışları ile skor 30’a yükseldi Banvit.Bu aşamada Bahçeşehir Koleji, Andy Rautins'in hücumda aldığı sorumlulukla ile üç serbest atış ve üçlük atışı ile skoru 37’ye taşımayı başardı. Devamında Emir’in üst üste atışları ile sayı 41’e yükseldi. Colom’un katkısıyla skor 46’ya taşındı (46-32). Bu dakikadan sonra Emir ve Berke arasında yaşanan tartışma sonrasında Emir faul aldı ve serbest atışlarla Banvit sayıyı 34’e ve Alex Perez in atışı ile de 36'ya taşıdı. İkinci çeyrek sonucunda fark 8 sayıya inerken Bahçeşehir Koleji 46, Banvit skoru 36 olarak tamamladı. Üçüncü çeyreğin başında ne yaptığını bilen ve daha dengeli oyun oynayan bir Banvit takımı gözlendi. Bu oyun ilk dakikalarda Banvit’in sayı bulmasını sağladı. Colom'un üçlük atışı ile Bahçeşehir Koleji skoru 49 yaptı. Banvit Alex’in atışı ile skoru 43 yaparken, Oliver’ın pası ve Cem Ulusoy’un basketi ile Banvit skoru 45’e yüksellti.

Bahçeşehir Koleji skoru Rautins'in üçlük atışı ile 52 ye çıkartırken, Davin Oliver karşılık verdi ve skoru 48'e taşıdı. Banvit maçta etkisini yaptığı savunma ile hissettirdi bu dakikalarda özellikle Cem Ulusoy’un Chris Colom a yaptığı baskılar çok net hissedildi. Banvit atışı ile skor 54-52 oldu ve aradaki fark ilk kez 2 sayı farka düştü. Bahçeşehir Koleji bu dakikadan itibaren özellikle Andy ve Chris’in üçlük atışları ile skoru 62 yapmayı başardı.

Banvit ise Alex Perez’in atışları ile üçüncü çeyreği 55 sayı ile tamamladı. Üçüncü çeyrek skoru Bahçeşehir 62-Banvit 55 olarak tamamlandı. Dördüncü çeyrek, Banvit’ten Alex’in üçlük atışı ile başladı ve skor 62-58 oldu. Devamında Cem Ulusoy’un atışı ile Banvit skoru 60 yaptı .(62-60)  Quino Colom ve Dj.White’ın üçlük atışları ile Bahçeşehir skoru 66’ya taşıdı. Mola devamında Cem Ulusoy’un ikilik atışı ile skor Banvit’te 62 oldu (66-62).

Andy Rautins'in üçlük atışı ile Bahçeşehir Koleji karşılık verdi ve skoru 69-62 yaptı. Ayağını burkan ve 23 sayı ile  Bahçeşehir Koleji’nin en skorer oyuncusu Andy Rautins bu dakikadan itibaren oyundan ayrıldı. Rıdvan Öncel’in serbest atışı ile Banvit skoru 64’e yükseltti. Üstüne Jordan Morgan’ın başarılı smacı ile skor 66 oldu ve aradaki fark son çeyrekte üç sayı farka indi.(69-66)

Banvit faul hakkını bu dakikalarda doldurdu. Devamında Bahçeşehir Koleji’nden Emir yapılan faul sonucu serbest atış sonucunda Bahçeşehir Koleji skorunu  70 yaptı. (70-66) Rıdvan Öncel serbest atışları ile Banvit skoru 70 yaptı ve maçta beraberlik yakalandı skor 70-70 oldu. Banvit’ten Devin Oliver atışı ile skor 72 oldu. (70-72) ve maçta ilk kez Banvit öne geçti.

Bahçeşehir Koleji cevap vermekte gecikmedi ve  Quim Colom’un üçlük atışı ile skor 73-72 oldu. Serbest atış sonrasında Quim Colom skoru 74 yaptı. Son dakikalarda inanılmaz mücadeleye sahne olan maçı kazanabilmek için iki takımda inanılmaz performans sergiledi. Mola dönüşünde Banvit’ten Rıdvan’ın ikilik atışı ile sayı yine eşitlendi skor 74-74 oldu. Bahçeşehir’den Quim Colom karşılık verdi ve sayı 76-74 oldu. Banvit Devin’in atışı ile 76-76 yaptı, Chris Bann üçlük atışı Bahçeşehir Koleji skoru 79-76 yaptı.Quim Colom’un serbest atışı ile skor 80-76 oldu. Mola sonrasında ise Emir’in serbest atışları sonucu skoru 83’e taşındı.

Banvit Devin Oliver’ın ve Rıdvan’ın serbest atışları ile skoru 78 yaptı. Bahçeşehir Koleji ise Chris’in ve Dj. White’ın atışları ile skoru 86 yaptı ve maç Bahçeşehir Koleji’nin üstünlüğü ile sonlandı. Sevinen taraf Bahçeşehir Koleji oldu.  

Maç sonucu ile Bahçeşehir Koleji dört maçtan üçünü kazansa da, Banvit özellikle ikinci yarıda maça çok ciddi bir karakter koydu, maçın sonuna kadar mücadele veren taraf oldu. Maç sonucu 86-78 Bahçeşehir Koleji üstünlüğü ile tamamlandı.

Bahçeşehir Koleji; Andy Rautins 23 sayı, 1 ribaund, 4 asist, Quino Colom 19 sayı, 5 ribaund, 8 asist, Chris Babb 13 sayı, 8 ribaund, 3 asist, Emir Preldzic 10 sayı, 2 ribaund, 2 asist.

Banvit; Alex Perez 24 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Devin Oliver 17 sayı, 12 ribaund, 3 asist, Rıdvan Öncel 14 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Jordan Morgan 8 sayı, 5 ribaund, 1 asist, İsmail Cem Ulusoy 6 sayı, 2 ribaund, 4 asist.

Haber Editörü : Burcu Şen

 

yukarı çık