16 Nisan 2018, Pazartesi 23:53 | A+ | A-

CALEB GREEN: BİZ GREVİ TÜRK ARKADAŞLARIMIZ İÇİN YAPTIK

Trabzonspor'un yollarını ayırdığı takım kaptanlarından olan Caleb Green, yabancı oyuncular olarak yaptıkları antrenmana çıkmama grevini hiçbir şey teklif edilmeyen Türk oyuncular için de yaptıklarını açıkladı.

CALEB GREEN: BİZ GREVİ TÜRK ARKADAŞLARIMIZ İÇİN YAPTIK

Trabzonspor Basket Taraftar isimli siteye konuşan 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu:

"Biz Trabzonspor'u seviyoruz! Sezon boyunca kötü mali şartlar altında oynadık ve takım için karakter ortaya koyduk. Bu takım basketbol oynamaktan gerçekten keyif aldığı için bu kadar dayandık fakat belli bir noktada tüm takımın mücadelesi için gereken yapılmalı. Herhangi bir kişi, bir iş için evinden çok uzaklara giderse ve kendisine ödemeler konusunda sürekli yalan söylenirse, o kişi sabrını yitirir. Trabzonspor'un iki sezon üst üste ceza almasının bir sebebi var...

Trabzonspor'u ayakta tutmak için maaşımdan fedâkarlık ettim ve en az 3 kez grevi engelledim. enim ilgilendiğim tek şey basketbol oynamak ve kazanmak fakat bir noktada benim fedakârlığım kulüp tarafından geri ödenmeli çünkü oyuncular yaşamlarını sürdürebilmek için para kazanmak zorunda. 

Yaklaşık 2 hafta sonra toplamda 3 maaşım ödenmemiş olacak, 5 maaşımın ödenmemesini mi beklemeliydim? Takım arkadaşlarımın ipotekleri, faturaları, çocukları 2 ay daha mı beklemeliydi? Grevin en önemli kısmı bize 1 aylık maaşlarımızın 3'te 1'i teklif edilmesine rağmen Türk oyunculara hiçbir şey teklif edilmemesiydi... Bu grevi daha çok bizim sahip olduğumuz haklara sahip olmayan Türk oyuncular için yaptık. Sözleşmeleri gereğince onlar hâlâ oynamak zorundalar ve maalesef onların maaş ödemeleri 5 ay geriden geliyor! Tüm içtenliğimle bize teklif edilen 1/3 maaşların onlara ödenmesini umuyorum. Eskişehir maçında çıktılar, savaştılar ve bunu hak ettiler. 

Varsın yabancı oyuncular 'kötü adamlar' olarak bellensin, nihayetinde herkes için doğru olan olacaksa öyle olsun. En nihayetinde bence bu bir karakter ortaya koymaktır." ifadelerini kullandı.

yukarı çık