15 Nisan 2018, Pazar 16:03 | A+ | A-

CALLOWAY-WATSON-CARMICHAEL ÜÇLÜSÜ UMUT TAZELEDİ! (UŞAK 8 MAÇ SONRA KAZANDI)

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında Galatasaray Odebank'ı konuk eden Muratbey Uşak, Calloway-Watson-Carmichael üçlüsünün etkili oyunu ile rakibini 85-78 mağlup ederek ligde kalma yarışında umut tazelerken sarı-kırmızılılar ise üst üste 3. kez yenilerek Play-Off'a kalma yolunda önemli bir yara almış oldu.

CALLOWAY-WATSON-CARMICHAEL ÜÇLÜSÜ UMUT TAZELEDİ! (UŞAK 8 MAÇ SONRA KAZANDI)

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında Galatasaary Odebank'ı konuk eden Muratbey Uşak, Calloway-Watson-Carmichael üçlüsünün etkili oyunu ile rakibini 85-78 mağlup ederek ligde kalma yarışında umut tazelerken sarı-kırmızılılar ise üst üste 3. kez yenilerek Play-Off'a kalma yolunda önemli bir yara almış oldu.

 
Maça hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Kırmızı-siyahlılar oyun kurucuları Calloway ve Watson ile maçın başında isabetler bulmayı başardı. Konuk ekip Taylor'ın penetreleri ile karşılık vermek istese de ev sahibi ekip Ofoegbu'nun pota altında Preldzic'e karşı fizik avantajını iyi kullanarak televizyon molasına 9-8 önde giren takım oldu. Savunmada Carmichael önderliğinde rakibine kolay atışı imkanı vermeyen kırmızı-siyahlılar, hücum tarafında yine Carmichael'ın sayıları etkili oldu ve farkı 4 sayıya çıkardı (16-12). Sarı-kırmızılılar Hardy ve Göksenin penetreleri ile hücumda kıpırdanmak istese de ev sahibi ekip periyodun sonuna doğru Tayfun ve Watson'ın bulduğu saha içi isabetleri ile hücumda etkili olarak ilk periyodu 20-16 önde bitirdi.
 
İkinci periyot iki ekibin hücumdaki deneme atışları ile başlarken 1.5 dakikalık sessizliği bozan oyuncu sarı-kırmızılılar adına Juskevicius oldu. Litvanyalı oyun kurucusu ile 3 sayılık isabet bularak rakibine biraz daha yaklaşan konuk ekip, Ege'nin orta mesafeli şutu ile öne geçmeyi başardı (21-20). Sarı-kırmızılılar Renfroe ve Juskevicius ile aradaki farkı daha açmak istedi ancak ev sahibi ekibin reaksiyonu gecikmedi. Calloway'ın hücum süresi biterken attığı basket ile nefes alan kırmızı-siyahlılar, Carmichael'ın boyalı alandan bulduğu sayılar ile maça dengeyi getirdi (29-29). Juskevicius'un dış şutundan yararlanmak isteyen sarı-kırmızılıar savunma tarafında Miles'ı durdurmakta zorlandı. Ev sahibi ekip adına Şafak da serbest atış çizgisinin gerisinden bulduğu sayılar ile Amerikalı uzuna eşlik edince kırmızı-siyahlılar tekrar öne geçmeyi başardı (36-35). Sarı-kırmızılılar periyodun sonuna doğru Hardy ve Summers'ın açık saha basketleri ile maça denge getirmek istese de kırmızı-siyahlılar Miles ve Carmichael'ın sayıları ile soyunma odasına 40-38 önde giren taraf oldu.
 
Üçüncü periyoda hızlı başlayan takım Muratbey Uşak oldu. Savunma sertliğini artırarak rakibini zorlama atışlara iten kırmızı-siyahlılar, Carmichael, Watson ve Calloway'ın bulduğu saha içi isabetleri ile farkı çift hanelere taşıdı ve Oktay Mahmuti televizyon molasını beklemeden masaya molayı işaret etti (50-40). Sarı-kırmızılılar mola dönüşünde Taylor ve Hendrix ile farkı tek hanelere çekti fakat ev sahibi ekibin cevabı yine gecikmedi. Savunmada rakibini üst üste basit top kayıplarına iten kırmızı-siyahlılar hücum tarafında ise pota altından Carmichael, 3 sayı çizgisinin gerisinden de Calloaway ile isabetler bularak farkı 14 sayıya kadar çıkardı (59-45). Konuk ekip Juskevicius ile bulduğu 3 sayılık basket ile reaksiyon vermek istese de ev sahibi ekip yakaladığı tempoyu hiç düşürmedi. Savunmadaki sertliğini devam ettiren kırmızı-siyahlılar, periyodun son kısmında Watson ve Carmichael'ın sayıları ile etkili olup son periyoda 18 sayı önde girdi (66-48).
 
Son periyot Tayfun'un saha içi isabeti ile başlasa da periyoda etkili başlayan taraf Galatasaray Odeabank oldu. Savunmada tam saha baskıya dönüp yarı saha savunmasında da iyice tempo artıran sarı-kırmızılılar; Ege, Juskevicius ve Göksenin ile kısa sürede farkı 11 sayıya indirdi (68-57). Rakibinin baskılı savunması karşısımda iyice zorlanan ev sahibi ekip, Miles ile yaklaşık 3.5 dakikalık sessizliğini bozdu ancak sarı-kırmızılılar geri adım atmadı. Baskılı savunmayı sürdüren sarı-kırmızılılar, Juskevicius, Renfore ve Preldzic'in sayıları ile farkı 7 sayıya kadar indirdi (71-64). Oyunun devamında rakibinin faul hakkını erken doldurmasını iyi değerlendiren kırmızı-siyahlılar, Watson ve Calloway'in serbest atış çizgisinin gerisinden bulduğu sayılar ile bitime 02.30 kala farkı tekrar çift hanelere çekti (78-68). Savunmada tam saha baskıya devam eden konuk ekip, çok kısa sürede 5 sayı bularak bitime 01.51 kala farkı 5 sayıya indirdi (78-73) ancak sarı-kırmızılıların faul hakkını erken doldurması geri dönüşü engelleyen önemli bir faktör oldu. Maçın sonuna doğru tam saha baskısı karşsında top kaybı yapmayıp faul aldırmayı başaran ev sahibi ekip, Watson ve Şafak ile serbest atış çizgisinde hata yapmayınca sahadan 85-78 galip ayrılan taraf Muratbey Uşak oldu.
 

Muratbey Uşak; CJ Watson 21 sayı, 6 ribaund, 7 asist, Earl Calloway 20 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Jackie Carmichael 18 sayı, 15 ribaund, 2 asist, Isiah Miles 8 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Şafak Edge 8 sayı, 1 ribaund, 4 asist

Galatasaray Odeabank; Adas Juskevicius 22 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Jordan Taylor 12 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Richard Hendrix 12 sayı, 11 ribaund, 3 asist, Alex Renfroe 8 sayı, 6 ribaund, 8 asist

 
 
Editör: Buğra Topuz
yukarı çık