29 Nisan 2018, Pazar 15:15 | A+ | A-

DAÇKA BEKLENDİĞİ GİBİ!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27. Haftasında EuroCup şampiyonu Darüşşafaka, maddi sıkıntılarla boğuşan ve 2 yabancısı dışında diğer yabancı oyuncuları takımdan ayrılan Trabzonspor'u deplasmanda 104-82 mağlup etti.

DAÇKA BEKLENDİĞİ GİBİ!

İlk çeyreğe dirençli başlayan Trabzonspor, ilk dakikaları kısa oyuncularının dış şut isabetleri ve Bora Hun Paçun'un pota altından bulduğu sayılarla önde geçti. Televizyon molasından sonra toparlanan Daçka, JaJuan Johnson ve Muhammed ile hücumda etkili olurken, savunma sertliğini de arttırdı ve periyodu 21-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe savunma ve hücumda daha agresif başlayan Daçka, Wilbekinin de devreye girmesiyle kısa sürede farkı çift hanelere kadar çıkarttı.Dar rotasyonunun dezavantajını yaşayan Trabzonspor, potasında çok kolay sayılar gördü ve tempoya ayak uydurumadı. Durum böyle olunca Daçka devreye 54-38 ile üstün girdi. İlk çeyrekte 2 sayı bulabilen Wilbekin, bu çeyrekte Trabzon potasına 14 sayı bıraktı.

Üçüncü çeyrekte topu hücumda iyi paylaşarak bütün oyuncularından skor katkısı alan Daçka, farkı 19'a kadar çıkartsa da Bora Hun ve Eldridge'in muhteşem hücum performansına engel olamayınca son bölümde 9-0'lık bir seri yedi ve final periyoduna 74-62 Daçka üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrekte yorulan Trabzonspor karşısında Wilbekin, Johnson ve Furkan üçlüsüyle etkili olan deplasman ekibi, kısa sürede farkı tekrar 20 barajına çıkarttı ve rahat bir galibiyet elde etti. Trabzonspor'da, Bora ve Eldridge'in toplam 49 sayılık performansı galibiyete yetmedi.

Trabzonspor; Osiris Eldridge 26 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Bora Hun Paçun 23 sayı, 7 ribaund, Alper Saruhan 11 sayı, 6 ribaund, Ozan Anton Odabaşı 10 sayı,  10 ribaund, 2 asist.

Darüşşafaka; Scottie Wilbekin 23 sayı, 5 asist, JaJuan Johnson 22 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Muhammed Baygül 13 sayı, 1 ribaund, 1 asist, Kartal Özmızrak 12 sayı, 5 ribaund, 4 asist.

Editör: Akay Kaplan
yukarı çık