06 Nisan 2018, Cuma 22:26 | A+ | A-

DAÇKA KRASNODAR'A MORALLİ GİDİYOR!

7DAYS EuroCup'ta finale kalan temsilcimiz Darüşşafaka, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 24. haftasında Bircevic'ten yoksun konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni Wilbekin ile Johnson'ın önderliğinde 79-77 yenerek toplamda 15. galibiyetini aldı ve Lokomotiv Kuban deplasmanı öncesi özgüven tazeledi. 

DAÇKA KRASNODAR'A MORALLİ GİDİYOR!

7DAYS EuroCup'ta finale kalan temsilcimiz Darüşşafaka, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 24. haftasında Bircevic'ten yoksun konuğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni Wilbekin ile Johnson'ın önderliğinde 79-77 yenerek toplamda 15. galibiyetini aldı ve Lokomotiv Kuban deplasmanı öncesi özgüven tazeledi. 

 

Maç iki ekibin karşılıklı sayıları ile başladı. Ev sahibi ekip Johnson ve Eric ile pota altında etkili olmaya çalışırken konuk ekip ise Buva ve Klobucar'ın penetreleri ile rakibine karşılık vererek teknik molaya 12-6 önde girdi. Yeşil-beyazlılar Wilbekin'in oyuna girmesiyle set temposunu artımak istese savunmada rakibine kolay atışl imkanları sundu. Buva ve Toolson ile hücumda etkili olan lacivert-beyazlılar farkı 8 sayıya çıkardı (19-11). Periyodun son kısmında da savunmada etkisiz gözüken ev sahibi ekip, Buckner'ın boyalı alandan bulduğu sayılara engel olamayınca konuk ekip ilk periyodu 24-14 önde kapattı.

 

İkinci periyoda konuk ekip daha hızlı başladı. Ev sahibi ekip Wilbekin'in üçlüğü ile hücumda kıpırdanmaya çalışsa da lacivert-beyazlılar Uğur, Buckner ve Toolson ile etkili olarak periyodun başında farkı 12 sayıya çıkardı (30-18). Oyunun devamında rakibini zorlama şutlara zorlayan lacivert-beyazlılar, hücumda tarafında da Sant-Roos ve Johnson vites artırarak farkı tek hanelere çekti (34-26). Wilbekin'in 3 sayı çizgisinin gerisinden yakaladığı ritim ile rakibine biraz daha yaklaşan yeşil-beyazlılar , periyodun sonuna doğru Eric ve Doğuş ile farkı 1 sayıya indirdi ancak (38-37) ancak lacivert beyazlılar Toolson'ın serbest atışları veKlobucar'ın 'buzzer beater' basketi ile soyunma odasına 43-37 önde girdi.

 

Üçüncü periyoda konuk ekip daha baskılı başladı. Savunmada tarafında başta Wilbekin olmak üzere kısa oyuncuları iyi savunan lacivert-beyazlılar, hücum tarafında da Buckner'ın boyalı alandan bulduğu sayılar ile etkili oldu. Oyunun devamında Thompson ve Uğur da Amerikalı uzuna eşlik edince konuk ekip televizyon molasına 56-45 önde girdi. Mola dönüşünde ev sahibi ekip savunma sertliğini iyiden iyiye artırırken Wilbekin dış atışı ve Johnson'ın sırtı dönük oyunlardan bulduğu sayılar ile farkı 4 sayıya kadar indirdi (57-53). Periyodun son anlarında yakaladığı tempo ile rakibini zorlayan yeşil beyazlılar, Wilbekin'in son saniye üçlüğü ile farkı 1 sayıya indirdi (62-61). 

 

Son periyot konuk ekipten Ayberk'in smacı ile başlasa da ev sahibi ekip  kısa sürede Sant-Roos ve Wilbekin ile isabetler bularak uzun bir aradan sonra öne geçmeyi başardı (66-64). Lacivert-beyazlılar Klobucar ile hücumda hareketlenmek istedi ancak ev sahibi ekip buna izin vermedi. Yeşil-beyazlılar savunma sertliğinden taviz vermezken Johnson ve Okben ile de üst üste isabetler bularak farkı 6 sayıya çıkardı (72-66). Lacivert-beyazlıların cevabı çok gecikmedi. Önce Thompson ile Buckner'ın ikili oyunu ile kıpırdanan konuk ekip, Buva'nın saha içi isabetleriyle farkı 1 sayıya indirdi (74-73). Maçın karar anlarına doğru daha etkili taraf konuk ekip oldu. Savunmada Wilbekin'in bire bir oyunlarını iyi savunan lacivert-beyazlılar Buckner ve Klobucar ile bitime 22 saniye kala maça dengeyi getirdi (77-77). Johnson ile bitime 2 saniye kala tekrar öne geçen yeşil-beyazlılar, rakibinin son topu efektif şekilde kullanmasına izin vermeyince sahadan 79-77 galip ayrılan taraf odu.

Darüşşafaka; Scottie Wilbekin 22 sayı, 1 ribaund, 4 asist, JaJuan Johnson 16 sayı, 9 ribaund, Michael Eric 10 sayı, 8 ribaund, 1 asist, Howard Sant-Roos 8 sayı, 3 ribaund, 4 asist

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Eric Buckner 18 sayı, 5 ribaund, Ivan Buva 17 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Ryan Toolson 15 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Jaka Klobucar 10 sayı, 6 ribaund, 8 asist, Uğur Dokuyan 10 sayı, 1 ribaund, 1 asist

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık