Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
21 Ekim 2018, Pazar 19:24 | A+ | A-

EFES BANDIRMA’DAN GALİP DÖNÜYOR!

Cuma akşamı kaptan Doğuş’un son saniye üçlüğü ile Khimki karşısında galip gelen Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 3. haftasında Banvit’e konuk oldu. Lacivert-beyazlılar,  12 oyuncusundan da skor katkısı aldığı maçtan 86-62 galip ayrılarak yoluna namağlup etti.

EFES BANDIRMA’DAN GALİP DÖNÜYOR!

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’ndaki maç iki ekibin karşılıklı sayıları ile başladı. Anadolu Efes Motum, Beaubois ve Dunston’ın saha içi isabetleri ile etkili olurken Banvit ise Perez ile Morgan’ın art arda isabetleri ile rakibine karşılık verdi ve televizyon molasına 9-9’luk eşitlik ile gidildi. Mola dönüşü maçın temposu iyice yükseldi. Ev sahibi ekip Bircevic, Oliver ve Şehmus’un penetreleri ile hücumda vites artırmak istese de konuk ekip Motum ve Metecan’ın açık saha basketleri ve Beaubois’in 3 sayılık basketi ile 5 sayılık fark yakaladı (20-15). Periyodun son kısmında Bandırma ekibi Rıdvan’ın basket faulü ile rakibine yaklaşmak istedi ancak Anadolu Efes, kaptan Doğuş’un isabeti ile buna izin vermedi ve ilk periyodu 22-18 önde kapattı.

Yüksek tempo ikinci periyotta da devam etti. Ev sahibi Banvit Morgan ve Cem Ulusoy’un orta mesafeleri ile sayılar bulsa da konuk ekip Birkan, Sertaç ve Motum’un penetreleri ile rakibine karşılık vererek aradaki farkı korudu (28-24). Oyunun bu bölümünden sonra oyuna daha fazla ağırlık koyan taraf Anadolu Efes oldu. Etkili savunması ile rakibini zorlama dış şutlara iten lacivert-beyazlılar, hücumda tarafında ise Micic ve Birkan ile isabetler bularak farkı çift hanelere yaklaştırdı (34-26). Periyodun son anlarında konuk ekip Bircevic ve Morgan ile boyalı alanda etkili olup seri yakalamak istese de Buğrahan ve Dunston’ın penetreleri ile Motum’un son saniye basketi Anadolu Efes’in sayı farkını korumasını sağladı ve lacivert-beyazlılar soyunma odasına 40-30 önde girdi.

Üçüncü periyot konuk ekibin dış atışları ile başladı. Simon’un saha içi isabeti ile seri başlatan lacivert-beyazlılar, Doğuş ve Beaubois’dan bulduğu peş peşe 3 sayılık basketler ile periyodun başında farkı 14 sayıya çıkardı. Oyunun devamında etkili oyununu sürdüren konuk ekip; Simon’un üçlüğü, Dunston ve Motum’un boyalı alandan bulduğu sayılar ile farkı 18 sayıya kadar çıkardı (57-39). Lacivert-beyazlılar, Motum ve Dunston’dan isabetler bulmaya devam ederken periyodun sonuna doğru Bandırma ekibi Oliver, Şehmus ve Morgan ile farkı azalttı ancak Anadolu Efes, maçın karar periyoduna 63-51 önde girdi.

Son periyot Banvit adına Cem’in penetresi ile başlasa da oyunun devamında tempoyu artıran taraf Anadolu Efes oldu. Dunston’ın smaç basketi ile hücumda kıpırdanan lacivert-beyazlılar, Beaubois’dan önce orta mesafe, sonra 3 sayılık basket bularak farkı tekrar 18 sayıya çıkardı (71-53). Bandırma ekibi Thornton ve Perez ile uzun bir aradan sonra 3 sayılık isabetleri bulsa da lacivert-beyazlılar önce Dunston’ın basket faulü, sonrasında Buğrahan’ın üçlüğü ile farkı ilk defa 20 sayıya çıkardı (79-59). Maçın son anlarında yakaladığı farkın vermiş olduğu rahatlıkla rotasyona dönen ve Ömercan İlyasoğlu ve Onuralp Bitim gibi gençlerinden sayı katkısı alan Anadou Efes, sahadan 86-62 galip ayrılan taraf oldu.

Banvit; Alex Perez 16 sayı, 2 ribaund, 5 asist, Jordan Morgan 12 sayı, 8 ribaund, 2 asist, Devin Oliver 11 sayı, 5 ribaund, 1 asist

Anadolu Efes; Brock Motum 18 sayı, 7 ribaund, 3 asist, Rodrigue Beaubois 16 sayı, 1 asist, Bryant Dunston 16 sayı, 8 ribaund, 1 asist

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık