07 Haziran 2018, Perşembe 23:15 | A+ | A-

FENERBAHÇE DOĞUŞ KAPALI GİŞE OYNADIĞI MAÇLARI KAYIPSIZ GEÇTİ

Final serisinde evinde ikinci kez kapalı gişe oynayan Fenerbahçe Doğuş, açtığı farka rağmen son saniyeleri müthiş bir heyecana sahne olan mücadeleyi kazanmasını bildi ve seriyi 2-0’a getirdi.

FENERBAHÇE DOĞUŞ KAPALI GİŞE OYNADIĞI MAÇLARI KAYIPSIZ GEÇTİ

Final serisinin ilk maçında olduğu gibi kapalı gişe oynanan mücadelede, Fenerbahçe Doğuş’ta serinin ilk karşılaşmasında yabancı sınırına takılan Guduric ve Thompson sahaya çıkarken, TOFAŞ cephesinde ilk maçın diskalifiye edilen iki ismi Crocker ve Morgan da kadroda yer buldu.

Mücadeleye iyi başlayan taraf TOFAŞ oldu ve skoru 2-10’a getirerek, 4 dakika dolmadan Obradovic’e molayı aldırdı. Moladan kısalarının sayılarıyla dönen Fenerbahçe Doğuş, zamanla farkı eritti ve Vesely’nin bitime 55 saniye kala yaptığı smaçla maçta ilk kez öne geçerek, ilk çeyreği 19-17’lik skorla geçti.

İkinci çeyreğin Sinan’dan gelen 5 sayıyla başlaması, 50 saniye içinde Orhun Ene’ye erken bir mola aldırdı (24-17). Moladan Mejia’nın basketiyle dönen TOFAŞ, Fenerbahçe Doğuş karşısında direncini korudu ve Sarı Lacivertlilerin farkı açmasına izin vermedi. Bitime 3 dakika kala Henry’nin bulduğu üç sayılık isabetle farkı 1 sayıya indiren Bursa temsilcisi, skoru 32-31’e getirdi. Devre arasına 45 saniye kala aldığı moladan verimli dönen TOFAŞ, devre skorunu da 37-36 olarak belirledi. Böylelikle ilk yarı, serinin ilk maçının aksine daha dengeli bir oyun ve skorla sona erdi.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan 3. çeyrekte, iki takımın girdiği keyifli düello sonucu skorda üstünlük defalarca el değiştirirken, sık sık da eşitlik yakalandı. Televizyon molasının bitime yaklaşık 3 dakika kala gelebildiği bu çeyreğin son dakikalarında vitesi artıran Fenerbahçe Doğuş, uzunlarından bulduğu sayılarla farkı bir anda açtı ve Wanamaker’dan gelen 4 sayıyla da çeyreği çift haneli farkla, 63-51’lik skorla önde kapattı.

Nunnally’nin 5 sayısıyla başlayan son çeyreğin ilk dakikalarında faul hakkını dolduran Fenerbahçe Doğuş karşısında bu kez vites artıran taraf TOFAŞ oldu. 3. çeyrekte Melli-Morgan ikilisine çıkan karşılıklı faulün ardından, bu kez de Vesely-Kadji ikilisine karşılıklı faul çıktı ve bu andan itibaren oyuna ağırlığını koyan TOFAŞ, yavaş yavaş farkı eritmeyi başardı. Bitime 3 buçuk dakika kala aldığı basket faulle farkı tek haneye indiren Mejia skoru 78-72’ye getirdi. Maçın son dakikasında Obradovic’in molasından top kaybıyla dönen Fenerbahçe Doğuş son saniyeleri riske atsa da, 3. çeyrekte açtığı farkın avantajıyla maçı 86-78 kazanmasını bildi ve final serisinde 2-0 öne geçti.

FENERBAHÇE DOĞUŞ: N. Melli 15 sayı 2 ribaund, B. Wanamaker 18 sayı 4 ribaund 3 asist, J. Nunnally 16 sayı 4 ribaund, J. Vesely 15 sayı 5 ribaund, S. Güler 9 sayı 6 asist

TOFAŞ: J. Morgan 16 sayı 3 ribaund, S. Mejia 16 sayı 5 ribaund 3 asist, T. Crocker 16 sayı 4 ribaund 4 asist, K. Kadji 13 sayı 

yukarı çık