05 Nisan 2018, Perşembe 15:50 | A+ | A-

GİRESUN'A YENİ SPOR SALONU MÜJDESİ!

Giresun Valiliği, Giresun'a 3.500 kişilik bir kapalı spor salonu inşaati başladığının müjdesini verdi.

GİRESUN'A YENİ SPOR SALONU MÜJDESİ!

Giresun Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre: 

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 03 Nisan Salı günü Batlama mevkiinde yapımına başlanılan spor salonu inşaat alanında incelemelerde bulundu.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, inşaat alanını gezerek çalışmaları yerinde inceledi.
 
11 Mayıs 2017 tarihinde ihalesi yapılan ve 17 Ağustos 2018 tarihinde yer teslimi yapılan 23 milyon 327 bin Türk Lirası sözleşme bedeliyle yapımına başlanan 3 bin 500 kişi kapasiteli spor salonunun 450 gün de tamamlanacak.
 
Yapılan açıklamaya göre: "5 bin 10  m2’lik olan spor salonunda projeye göre 40 kişilik basın odası, 121 kişilik protokol, 9 kişilik engelli, 2 bin 830 kişilik seyirci koltuğu, 1 engelli asansörü bulunacak."

Yarım bodrum ve Z+1 olmak Üzere 2 kattan oluşacak olan salonda, merkez salonun yanı sıra basketbol –voleybol –hentbol antrenman salonu, antrenör odası (duş-wc), hakem odası (duş-wc), soyunma odaları (duş-wc), bireysel oyun salonu, ilkyardım ve sağlık odası, doping test odası yayın odası, seyirci wc’leri, basın çalışma odası, VIP salonları, federasyon odası, idari birimler ve gözlem odası yapılacak.

Kaynak: Giresun Valiliği

yukarı çık