09 Nisan 2018, Pazartesi 20:46 | A+ | A-

HATAY BŞB ŞUBE SORUMLUSU SERHAT BAYRAKTAR: "BURALARDA OLMAK ÇOK KEYİFLİ"

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin Şube Sorumlusu Serhat Bayraktar, Timeout Basketbol ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

HATAY BŞB ŞUBE SORUMLUSU SERHAT BAYRAKTAR:

"Sizin adınıza bu sezon nasıl geçiyor? Hedefleriniz nedir?"

S.B: Sezon öncesi oynamak istediğimiz basketbol ve kurduğumuz doğru kadro ile hedeflerimize doğru adım adım ilerliyoruz. Sezon başı hedefimiz tüm kupalarda final oynamaktı. Bunun ilk ayağı olan Türkiye kupasında iki büyük camia Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi çeyrek ve yarı finalde eleyerek finale yükseldik. Eurocup Women'a yarı finalde veda ettik. Önümüzdeki yarı final maçlarını da kazanıp finale çıkmak istiyoruz. Daha sonra ligi en iyi sırada bitirip, playoff'lara saha avantajı ile girip finale yükselmeyi hedefliyoruz. Türkiye Ligi'nde ikinci sıradayız. Buralarda olmak bizim açımızdan çok keyifli. 

"Sezon sonunda takımınızı nerede görüyorsunuz?

S.B: Açıkçası şu an bile harika bir noktadayız. Ancak rahatlayabileceğimiz bir noktada değiliz.Ligde 23 maçta 20 galibiyetimiz var liderin bir galibiyet gerisindeyiz. Umuyorum ki ligde şanssızlık ve sakatlık yaşamadığımız sürece finali görüp, seyirci desteği ile var gücümüzle kupayı almaya çalışacağız.

"Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı oluşumunu nasıl yorumlarsınız?"

S.B: Ben son üç yıldır bu görevi yapıyorum. Bu üç yılda büyük başarılara imza attık. Bir lig finali oynadık, Cumhurbaşkanlığı kupasını kazandık, Eurocup'ta yarı final oynadık ve son olarak Türkiye kupasında final oynadık.

Bu başarıları oluşturma da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın sonsuz desteği, yapacaklarımıza inanması ve bizi desteklemesi bu takımın kurulmasında çok anahtar rol oynadı. Sonrasında ben oyuncuları hem yetenekleri hem karakterlerini inceleyerek doğru kadro mühendisliği yapıp takımı oluşturdum. Burada Coach ve teknik heyetle sürekli iletişim içinde olduk. Onların oynatmak istedikleri basketbola ve felsefesine uygun oyuncuları tespit ettik ve onları takıma kazandırdım. Onlar da doğru kimyayı yakalayıp harika iş çıkardılar.

"Gelecek sezon adına izlediğiniz oyuncular var mı?" 

S.B: Evet bir iki oyuncu var. Ancak onlarla görüşme yapmadım ve henüz erken.

"Bütçede artış olması söz konusu olabilir mi?"

S.B: Bu konuda başkanımız yetkilidir. Ancak şimdiye kadar hep oldu, sanıyorum o da organizasyona desteğini devam ettirir. 

"Gelecek sezon adına kadronuzda tutmak istediğiniz oyuncular var mı?"

S.B: Biz genelde kadronun iskeletini hep koruyoruz. İstikrar için bu şart. Büyük bir kısmıyla yolumuza devam ederiz diye düşünüyorum

"Gelecekte Erkek Takımı da kurulması gündeme gelebilir mi? Ya da böyle bir hedefiniz var mı?"

S.B: Sanıyorum yok. 

yukarı çık