Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
28 Ekim 2018, Pazar 15:21 | A+ | A-

KARŞIYAKA EKSİK AFYON'A ZORLANMADI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında Pınar Karşıyaka, Cevher ve yeni transferi Elegar'dan yoksun Afyon Belediyesi’ni 86-70 farklı yenerek moral buldu.

KARŞIYAKA EKSİK AFYON'A ZORLANMADI!

İlk çeyrekte Pınar Karşıyaka'nın oyundaki üstünlüğü daha fazla hissedilirken, Afyon ekibi Knight'ın atışları ile sayı bulmayı başardı.. Karşıyaka takımında Henry'nin performansı dikkat çekti ve ilk çeyrek iki takımın eşit sayı alması ile 18-18 olarak tamamlandı.

İkinci çeyrekte Pınar Karşıyaka Marei'nin serbest atışı ve Henry'nin atışları ile skoru 21'e taşıdı (21-18). Afyon'un kısa sürede 3 faul hakkını doldurması ve hücumlardan eli boş dönmesi Karşıyaka'nın farkı açmasına neden oldu. Karşıyaka Chatman'ın da atışı ile 23 sayıya yükseldi. Ardından Walker'ın serbest atışı ile Karşıyaka skoru 24'e taşıdı. Marei ve Berk Uğur'lunun devam eden atışları ile skor Karşıyaka kanadında 29 oldu. Afyon ise Knight ve Talat'ın atışları ile skoru 22 sayıya taşıdı.

İki takımın da bir süre sayı bulamadığı dakikalar İlkan Karaman'ın basketi ile Karşıyaka'nın 38 sayıya ulaşmasını sağladı. İlk yarının sonlarında Wolker'ın yakaladığı üçlük ve serbest atışları ile skor 42 sayıya ulaştı. İlk yarıyı Pınar Karşıyaka 42-28 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek Afyon'nun basketi ile başladı (42-30). Fakat devamında Karşıyaka Basketbol da Henry'nin üçlük atışı,İlkay Karamanın basketleri ve Marei'nin atışları ile skoru 55 sayıya taşıdı. Afyon ise üçüncü çeyrekte farkı eritebilmek için Hagins'in atışları, Altan'nın üçlük atışı ve Marcos Knight'in serbest atışı ile skoru 39 sayı yapmasını sağladı. Mola sonrasında Karşıyaka'da Walker'ın performansı sayılara yansıdı ve üst üste gelen serbest atış ve üçlük ile skor 62'ye yükseldi. Afyon ise Cemal Nalga ve McGee'nin atışları ile üçüncü çeyreği 47 sayı ile sonlandırdı. Üçüncü çeyrek sonucu Karşıyaka'nın 62-47 üstünlüğüyle son buldu. 

Karşıyaka Henry, Marei, Walker ve Gailius atışları ile 70'e ulaştı. Afyon ise ilk dakikalarda Altan, Hagins ve Knight'ın atışları ile skoru 53'e taşıdı.Maçın devamında Karşıyaka'da Henry ve Walker'ın maçtaki performansı Karşıyaka'nın 86 ile maçı sonlandırmasını sağladı. Afyon ise Altan, Calloway ve Hagins'in basketleri ve Marco Knight'in atışı ile skoru 70 yapabilmeyi başardı. Maç skoru Pınar Karşıyaka 86, Afyon Belediyespor 70 ile sonlandı.

Pınar Karşıyaka; Assem Marei 20 sayı, 11 ribaund, 2 asist , Erving Walker 20 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Sek Henry 18 sayı, 6 ribaund, 3 asist, İlkan Karaman 17 sayı, 4 ribaund, 1 asist.

Afyon Belediyesi: Marcos Knight 23 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Altan Erol 12 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Jamelle Hagins 12 sayı, 8 ribaund, 2 asist, Earl Calloway 10 sayı, 3 ribaund, 5 asist.

Haber Editörü : Burcu Şen

yukarı çık