14 Nisan 2018, Cumartesi 22:53 | A+ | A-

KARTAL ADAMS İLE GALİBİYETİ KAPTI!

Geçtiğimiz hafta Anadolu Efes yenilgisi ile Play-Off yarışında önemli bir avantajı kaybeden Beşiktaş Sompo Japan, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında konuk ettiği Gaziantep Basketbol'u Josh Adams'ın etkili performansı ile 87-80 yenerek toplamda 17. galibiyetini alırken konuk ekip ise toplamda 18. yenilgisini alarak ligde kalma yarışında önemli bir yara almış oldu.

KARTAL ADAMS İLE GALİBİYETİ KAPTI!
Maça hızlı başlayan takım Gaziantep Basketbol oldu. Kırmızı-siyahlılar Carter, Miller ve Balazic ile isabetler buldu. Siyah-beyazlılar Adams ve Weems'in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılar ile karşılık verse de konuk televizyon molasına 14-13 önde giren taraf oldu. Savunmada Armand'ı baskılı savunarak rakibinin hücumda organize olmasını zorlaştıran siyah-beyazlılar, hücum tarafında Strawberry ve Adams'ın penetreleri ile öne geçmeyi başardı (20-16). Konuk ekip periyodun sonuna doğru Miller'ın sayıları ile rakibine karşılık vermek istese de siyah-beyazlılar pota altında Semih'in etkili sırtı dönük oyunları ile farkı 7 sayıya çıkararak periyodu önde bitirdi (27-20).
 
İkinci periyoda etkili başlayan taraf Beşiktaş Sompo Japan oldu. Adams ile üst üste saha içi isabetler bulan siyah-beyazlılar, Lalanne ve Clark'ın boyalı alandan bulduğu sayılar ile farkı çift hanelere çıkardı (35-24). Lalanne ile pota altından etkili olmaya devam eden ev sahibi ekip, Can Maxim ve Erkan'ın da Amerikalı uzuna eşlik etmesi ile birlikte farkı 16 sayıya kadar çıkardı (43-27). Konuk ekip dış atışlarda Erol Can ile isabetler bulup Miller ve Armand'ın penetreleri ile farkı aazaltmaya çalışsa da siyah-beyazlılar periyodun son kısmında Strawberry ile hücum tarafında etkili olarak soyunma odasına önde giden taraf oldu (50-38).
 
Üçüncü periyota kırmızı-siyahlılar daha hızlı başladı. Ev sahibi ekip Can Maxim ve Semih ile isabetler bulsa da konuk ekip Armand ve Carter ile kısa sürede üst üste saha içi isabetler bularak farkı periyodun başında tek hanelere indirdi (55-48). Konuk ekip Miller ile rakibinie daha da yaklaşmak istedi ancak siyah-beyazlıların yanıtı gecikmedi. Weems, Semih ve Adams'ın penetreleri ile kıpırdanan ev sahibi ekip, Can Maxim'in 3 sayılık basketi ile farkı kısa sürede tekrar çift hanelere çıkardı (66-53). Maçtan kopmamaya çalışan Gaziantep Basketbol, savunmada rakibini top kayıplarına sürüklerken hücum tarafında ise Armand'ın dış atışı ve Carter'ın ''fast break'' sayısı ile farkı yine tek hanelere çekti (66-58). Ev sahibi ekip Can Maxim'in üst üste saha içi isabetleri ile yine karşılık vermek istedi ancak sahneye Sean Armand çıktı. Periyodun sonuna doğru üst üste 2 dış şut isabeti bulan Amerikalı oyun kurucu farkın 7 sayıya çekilmesinde büyük rol oynarak son periyot öncesi takımının umutlarını artırdı (73-66).
 
Son periyoda siyah-beyazlılar Lalanne'in sayıları ile etkili başlasa da konuk ekip Armand, Miller ve Freimanis'in üst üste isabetleri ile farkı 4 sayıya kadar indirdi (77-73). Oyunun devamında iki ekip de yaklaşık 1.5 dakika boyunca hücumlardan eli boş dönerken sessizliği bozan Freimanis oldu. Son periyotta faul probleminde olmasına rağmen Letonyalı uzunundan katkı alan Gaziantep Basketbol, bitime 04.42 kala farkı 2 sayıya indirdi (79-77). Diğer yandan Diebler ile hücumdaki sessizliğini bozan taraf ev sahibi ekip oldu. Savunmda tempoyu artırıp rakibini zorlama atışlara iten siyah-beyazlılar, Adams'ın takip sayıları ile 6-0 seri yaparak bitime 02.52 kala farkı 8 sayıya çıkardı (85-77). Maçın karar kısmında Gaziantep Basketbol Carter'ın 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabet ile umutlansa da siyah-beyalılar Adams'ın bulduğu sayılar ile rakibinin sürpriz yapmasına izin vermeyerek sahadan 87-80 galip ayrılan takım oldu.

Beşiktaş Sompo Japan; Josh Adams 22 sayı, 3 ribaund, 6 asist, DJ Strawberry 16 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Cady Lalanne 14 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Can Maxim Mutaf 13 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Semih Erden 11 sayı, 2 ribaund, 1 asist

Gaziantep Basketbol; Robert Carter 21 sayı, 8 ribaund, 2 asist, Sean Armand 20 sayı, 2 ribaund, 7 asist, Patrick Miller 15 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Rolands Freimanis 13 sayı, 2 ribaund.

 
 
yukarı çık