Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
27 Ekim 2018, Cumartesi 15:09 | A+ | A-

KARTAL İBB’YE GEÇİT VERMEDİ!

Çarşamba günü sahasında SIG Strasbourg’a yenilen Beşiktaş Sompo Japan, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında İstanbul BB’yi konuk etti. Siyah-beyazlılar, maça tutuk başlasa da Can Maxim Mutaf ve yeni transfer Jason Rich’in etkili performansları ile sahadan 87-83 galip ayrılarak ligdeki 2. galibiyetini aldı.

KARTAL İBB’YE GEÇİT VERMEDİ!

BJK Akatlar Arena’daki maç iki ekip adına tempou başladı. Ev sahibi Beşiktaş Sompo Japan, Jason Rich ve Kenan Sipahi’nin saha içi isabetleri ile maça başlarken konuk İstanbul BB ise boyalı alanda Semih Erden, Mert Çevik ve Damian Kulig ile etkili olurken dış atışlarda Tu Holloway ve Mehmet Yağmur ile art arda isabetler bulup televizyon molasına 13-10 önde giren ekip oldu. Mola dönüşünde de baskın oyununu sürdüren taraf İstanbul BB oldu. Etkili savunması ile rakibini zorlama şutlara ve top kayıplarına yönelten konuk ekip, hücum tarafında ise Damian Kulig ve Tu Halloway’in sayıları ile farkı 6 sayıya çıkardı (17-11). Siyah-beyazlı ekip periyodun sonuna doğru rakibinin takım faul hakkını erken doldurmasını Can Maxim Mutaf’ın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar ile değerlendirse de konuk ekip Shavon Thompson, Mert Gizir ve periyot bitirken Luka Babic’in bulduğu üçlük ile rakibinin kendisine yaklaşmasını engelledi ve ilk periyotu 26-21 önde bitiren takım oldu.

İkinci periyoda Shavon Thompson’ın isabeti ile moralli başlayan konuk ekip, Tu Holloway ve Luka Babic’in de Amerikalı pivota eşlik etmesi ile periyodun başında farkı çift hanelere yaklaştırdı (32-24). Oyunun bu bölümünden sonra savunma sertliğini artıran taraf ev sahibi Beşiktaş Sompo Japan oldu. Savunmada sadece Shavon Thompson’ın saha içi isabetine izin veren siyah-beyazlılar, hücumda Ivan Buva, Samet Geyik ve Can Maxim Mutaf’tan art arda isabetler bularak seri yakalayarak maça dengeyi getirdi (34-34). Periyodun bitimine 01.34 dakika kala Can Maxim Mutaf’ın 3 sayılık basketi ile uzun bir aradan sonra öne geçen siyah-beyazlılar, periyodun son anlarında Burak Can Yıldızlı’nın turnikesi ve Jason Rich’in orta mesafeli atışı ile ritim yakaladı ve ilk yarıyı 41-35 önde bitirerek soyunma odasına moralli giden taraf oldu.

Üçüncü periyot, Mert Çevik ve Ivan Buva’nın karşılıklı 3 sayılık isabetleri ile başlarken maçın devamında sahada baskın olan taraf Beşiktaş Sompo Japan oldu. Jason Rich’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar ile ritim yakalayan siyah-beyazlılar, Robin Benzing’in 3 sayılık basketi ve Kenan Sipahi’nin açık sahada bulduğu turnike basketi ile farkı 8 sayıya çıkararak televizyon molasına 51-43 önde giren takım oldu. Moladan hızlı dönen ekip İstanbul BB oldu. Savunma konsantrasyonunu artıran konuk ekip, Tu Holloway ve Yordan Minchev’in 3 sayı çizgisinin gerisinden ritim tutturması ile hücumda kıpırdandı ve farkı 4 sayıya indrdi (53-49). Konuk ekip periyodun sonuna doğru Damian Kulig ve Yordan Minchev ile isabetler bulmaya devam etse de final periyoduna 59-54 önde giren takım Beşiktaş Sompo Japan oldu.

Maçın son periyodu Tu Holloway’ın art arda isabetleri ile başladı ancak oyunun devamında siyah-beyazlılar; Can Maxim Mutaf’ın üçlüğü, Erkan Veyseloğlu ve Ivan Buva’nın penetreleri ile farkı 7 sayıya kadar çıkardı (68-61). Siyah-beyazlılar, Jason Rich’in orta mesafeli atışları ve Samet Geyik’in Shavon Thompson’ın üzerinden vurduğu smaç ile farkı açmak istedi ancak konuk ekip, Yordan Minchev ve Mehmet Yağmur ile 3 sayı çizgisinin gerisinden peş peşe isabetler bularak farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başardı (74-72). Maçın son anları iki ekibin karşılıklı basketleri ile geçti. Konuk ekip, Yordan Minchev, Shavon Thompson ve Mehmet Yağmur ile isabetler bulsa da siyah-beyazlılar, Robin Benzing ve Jason Rich ile 3 sayılık isabetler bulup Ivan Buva’nın turnikesi ile maça noktayı koydu ve sahadan 87-83 galip ayrıldı.

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN; Can Maxim Mutaf 24 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Jason Rich 18 sayı, 3 ribaund, Robin Benzing 11 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Ivan Buva 11 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Kenan Sipahi 11 sayı, 3 ribaund.

İSTANBUL BB; Tu Holloway 21 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Yordan Minchev 14 sayı, 3 ribaund, Mehmet Yağmur 12 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Shevon Thompson 10 sayı, 9 ribaund.

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık