Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
13 Mayıs 2018, Pazar 17:10 | A+ | A-

KARTAL SAHA AVANTAJINI DAÇKA'YA BIRAKMADI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde normal sezonun son haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece'ye konuk olan Beşiktaş Sompo Japan, üçüncü çeyrekten itibaren sergilediği etkili oyunu ile rakibini 72-59 yenerek toplamda 20. galibiyetini aldı.

KARTAL SAHA AVANTAJINI DAÇKA'YA BIRAKMADI!

Karşılaşmaya Büyükçekmece hızlı başladı. Kairys ve İlkan'ın peş peşe isabetler bulan lacivert-beyazlılar, rakibi Clark'ın dış atışı ile cevap vermek istese de periyodun başında 8-3 öne geçmeyi başardı ve Ufuk Sarıca televizyon molasını beklemeden masaya molayı işarat etti. Mola sonrası Kenan ve Semih'in oyuna girmesiyle hücumda toparlanan siyah-beyazlılar, tam saha baskılı savunmadan çaldığı topları iyi değerlendirerek 9-8 öne geçmeyi başardı. Oyunun devamında iki ekip de hücumlarda eli boş dönüp basit hatalar yaparken ev sahibi ekip Robinson ile tekrar öne geçse de (11-9) konuk ekibin cevabı gecikmedi. Periyodun son kısmında Semih'in sırtı dönük oyunu ve Erkan'ın topsuz koşuları ile hücumda kıpırdanan siyah-beyazlılar, periyodu 13-11 önde bitirdi.

 
İkinci periyoda konuk ekip daha etkili başladı. Clark ve Kenan'ın 3 sayılık basketleri ile hücumda rahat nefes alan siyah-beyazlılar, Clark'ın savunmada çaldığı topu hızlı hücum ile bitirmesi ile çift haneli farkı yakaladı (21-11) ancak ev sahibi ekibin yanıtı gecikmedi. Burak Can ve İlkan ile pota altındaki ters eşleşmeleri iyi değerlendiren lacivert-beyazlılar, 7-0 seri ile farkı 3 sayıya indirdi (21-18). Maric ile boyalı alanda etkili olmaya devam eden ev sahibi ekip, Wright'ın orta mesafeli şutu ile öne geçmeyi başardı (24-23). Maç boyunca iki ekip de hücumlardan eli boş dönüp fazlaca basit top kayıpları yaparken periyodun son anlarında ev sahibi Büyükçekmece Kairys'in serbset atış çizgisinin gerisinden bulduğu sayılar ile etkili olmaya çalışsa da siyah-beyazlılar Strawberry'nin açık sahada bulduğu basket ile rakibine yanıt verdi ve soyunma odasına 26-26 eşitlik ile gidildi.
 
İkinci periyoda ev sahibi ekip daha hızlı bir giriş yaptı. İlkan ile boyalı alanda etkili olan lacivert-beyazlılarda Stojanovski de saha içi isabetleri ile takım arkadaşına eşlik ederek ev sahibi ekibi 36-29 öne geçirdi. Siyah-beyazlılar Clark ve Semih'in isabetleri ile rakibine karşılık vermek istese de ev sahibi ekip, pota altında Kairys ile isabetler bularak televizyon molasına 42-33 önde girdi. Moladan etkili dönen taraf Beşiktaş Sompo Japan oldu. Sertaç ve Clark ile boyalı alandan peş peşe isabetler bulan siyah-beyazlılar, Adams'ın 3 sayılık basketi fark 1 sayıya indirdi (43-42). Periyodun bitimine 00.39 kala yapılan anonslardan dolayı karşılaşmaya belli bir süre ara verilirken, ev sahibi ekip ara dönüşü Merthan'ın son saniye basketi ile periyodu 48-45 önde bitirdi.
 
Son periyoda konuk daha hızlı başladı. Tam saha baskılı savunma ile rakibini top kayıplarına iten siyah-beyazlılar, çaldığı topları Weems ve Kenan ile hızlı hücumlarda iyi değerlendirerek periyodun başında öne geçmeyi başardı (51-48). Ev sahibi ekip Burak Can ve Simpson ile boyalı alandan sayılar bularak rakibine karşılık vermek istese de siyah-beyazlılar, Sertaç ve Clark'ın saha içi isabetleri ile farkı 8 sayıya çıkardı (60-52). Lacivert-beyazlılar, İlkan ve Stojanovski'nin penetreleri ile farkı azaltıp rakibine yaklaşmak istese de konuk ekip buna izin vermedi. Erkan'ın penetresi ile hücumda kıpırdanan Beşiktaş Sompo Japan, Strawberry'nin savunmada çaldığı topları hızlı hücumda iyi değerlendirmesi ile birlikte farkı çift hanelere kadar çıkardı (68-56). Maçın son anlarında yakaladığı avantajı iyi kullanan siyah-beyazlılar, sahadan 72-59 galip ayrılan taraf oldu.
 

Demir İnşaat Büyükçekmece; İlkan Karaman 18 sayı, 11 ribaund, 1 asist, Vojdan Stojanovski 11 sayı, 3 ribaund, 2 asist.

Beşiktaş Sompo Japan; Earl Clark 18 sayı, 7 ribaundi 2 asist, DJ Strawberry 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist.

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık