07 Nisan 2018, Cumartesi 16:05 | A+ | A-

NEFES KESEN MAÇ ESKİŞEHİR BASKET'İN!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Eskişehir Basket, ligde kalmaya çalışan rakibi Demir İnşaat Büyükçekmece’ye şans tanımadı ve etkili oyunuyla maçtan 76-72 galip ayrıldı.

NEFES KESEN MAÇ ESKİŞEHİR BASKET'İN!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 24.Haftasında Eskişehir Basket Demir İnşaat Büyükçekmece’yi konuk etti. Mücadeleye ev sahibi ekibe oranla daha iyi ve istekli başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece özellikle pota altından buldukları sayılarla 5-0 seri ile başladı. Karşılıklı üç sayılık atışların kaçmasıyla ilk 5 dakikalık bölümü Demir İnşaat Büyükçekmece 7-9 önde tamamladı.Billy Baron’dan gelen üç sayılık atışla skoru 11-11’e getiren Eskişehir Basket topu konuk ekibe göre daha iyi paylaştı. Televizyon molasına giderken skor 11-13 iken mola dönüşü Eskişehir Basket’in etkili oyununa devam etmesi 5-0 seri getirdi. Özellikle Buğrahan’ın bulduğu iki 3 sayılık isabet ile etkili olmaya başlayan Eskişehir Basket ilk çeyreği 21-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe iki takımda hızlı başlarken Buğrahan-Walker çekişmesi maçın başlarında Eskişehir Basket’in işine yaradı ve 6.52 dakika kala skor 31-25 oldu ve molayı Özhan Çıvgın almak zorunda kaldı.Mola dönüşünde Koç Berrocal’ın asistler üzerinden yönlendirdiği hücum oyunlarıyla fark kısa sürede çift hanelere çıkarak skor 38-28 ev sahibi lehine gelişti.Savunma sertliğini arttıran ve topa baskı yapan Demir İnşaat Büyükçekmece çift hanelere çıkan farka karşılık İlkan Karaman’ın da etkili oyunuyla 9-0’lık seri ile cevap verdi ve skoru 38-37’ye getirdi. Soyunma odasına 41-41’lik skorla giderken ilk yarıya dış atışlarda 3/4 isabet ile oynayan Buğrahan ve hiç çıkmadan oynayan Walker damga vurdu.

Üçüncü çeyreğe etkili alan savunmasıyla başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece Wright’ın bulduğu üçlüklerle etkili olurken Billy Baron’un üçlük atışlara cevap vermesiyle skor ilk 5 dakikada 51-51 tamamlandı. Vojdan Stojanovski’nin pota altından mücadeleci oyunuyla Demir İnşaat Büyükçekmece son çeyreğe 55-58 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe iki takımın da alan savunmaları ile başlaması iki takım oyuncularını da dış atışlara yönlendirdi.Bracey Wright ve Billy Baron arasında ki kapışma son 5 dakikaya 66-65 Eskişehir’i 66-65’lik skorla önde götürdü.1 sayı ile öne geçen Eskişehir Basket Koç Özhan Çıvgın’a molayı aldırdı.Mola dönüşünde savunma sertliğini daha da arttırab ev sahibi ekip Billy Baron’un bukduğu üçlük isabetle son üç dakika kala skoru 71-67 yaparak farkı 4 sayıya kadar çıkardı.İlkan Karaman’ın kritik yerlerde boş smaç basketi ve üçlük kaçırmasıyla Özhan Çıvgın son taktik molalarını aldı.Son hücumlarda da sayıyla buluşamayan Demir İnşaat Büyükçekmece maçtan 76-72 mağlup ayrıldı ve 7 galibiyette kaldı.

Eskişehir Basket: Billy Baron 20 sayı 2 ribaund 7 asist,Josh Duncan 14 sayı 10 ribaund 3 asist,Buğrahan Tuncer 17 sayı 2 ribaund 5 asist,Jeff Ayres 13 sayı 13 ribaund 1 asist.

Demir İnşaat Büyükçekmece : Bracey Wright 21 sayı 7 ribund 1 asist,Erving Walker 14 sayı 2 ribaund 6 asist ,Vojdan Stojanovski 14 sayı 3 ribaund 2 asist.

 

 

yukarı çık