20 Ekim 2018, Cumartesi 19:57 | A+ | A-

NNOKO OYNADI, SAKARYA GALİBİYETİ HATIRLADI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ilk iki haftasında yüzü gülmeyen Adatıp Sakarya, Gaziantep Basketbol’u, Nnoko’nun ve Etou’nun performansları ile 75-67 yenerek başarıyı elde eden taraf oldu.

NNOKO OYNADI, SAKARYA GALİBİYETİ HATIRLADI!

İlk çeyrekte Adatıp Sakarya’nın üstünlüğünün hissedildiği maçta Etou’nun hem savunma da hem hücümda etkisi, Nnoco’nun 9 sayılık performansı ve Alp’in üçlük atışları ile  Adatıp Sakarya maçı önde bitiren taraf oldu. Gaziantep Basketbol ise ilk çeyrekte sayı üretmekte genel olarak zorlandı.Takımda James’in zor pozisyonları baskete çevirmesi ve Vasiliauskas’’un atışı ile sayı yakalayabildi. İlk çeyrek sonucu Adatıp Sakarya 23-9 maçı önde bitirdi.

İkinci çeyrekte Gaziantep Basketbol  Kadir Bayram’ın takıma kattığı enerji ve sayıya dönen atışları ile sayı elde etmeyi başardı. Orhan Hacıyeva’nın üçlük atışı, Can Öğüt’ün özellikle serbest atışları sayıya döndürmesi ve Mckissic’in başarılı smaçları ile Gaziantep Basketbol, Adatıp Sakarya üzerinde baskısını hissettirse de skor olarak geride kaldı.

Adatıp Sakarya ise ikinci çeyrekte Nnocco’nun ve Solumun’un atışları ile sayıyı 34-17 yaptı ve skor ilk kez 17 sayı farka çıktı ve ilk yarı 40-29 Adatıp Sakarya’nın üstünlüğü ile tamamlandı.İlk yarıda Adatıp Sakarya’nın oyuncuların aralarındaki paylaşımın iyi olmasına rağmen, savunmayı daha iyi yapmaları ihtiyacı gözlemlendi ki ikinci yarıda savunmada verdikleri açıklar aradaki skorun 1 sayıya kadar inmesine neden oldu.

Üçüncü çeyrekte Adatıp Sakarya Solumun’un atışı ile oyuna başladı.(42-29) Devamında Tony Douglas ve Herndon’un atışları ile 45-29’a taşınan basket skoru, Gaziantep basketbolun McKinssi’nin üçlük atışı ile nefes aldı. Skor 45-31. Üçüncü çeyrekte Etou, Nnocco ‘nun atışları ile farkı açan Adatıp Sakarya oldu. Gaziantep Basketbol ise; Kadir Bayram, Thomas ve Orhan Hacıyeva’nın 3’lük atışı ile skoru 58-48 yaptı ve üçüncü çeyreğe 10 sayılık farkla girildi.

Maçın son çeyreğinde Gaziantep Basketbol maça iyi başlayarak aradaki farkı 1 sayıya kadar indirse de maçın devamında sayı bulmakta zorlandı. Son çeyreğin ilk dakikalarında James’in smacı, Thomas’ın ve Orhan  Hacıyeva’nın 3’lük atışları ile skoru 61’e yükselten Gaziantep Basketbol maçın ilerleyen dakikalarında maalesef skor yakalamakta zorlandı ve maçı 67 sayı ile tamamladı. Adatıp Sakarya ise Etou, Tony Douglas ve Solumun atışları ile skoru son çeyreği 75 sayıya kadar çıkartarak maçta yüzü gülen taraf oldu.

Adatıp Sakarya Büyükşehir Basket; Landry Nnoko 19 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Junior Etou, 15 sayı, 10 ribaund, 2 asist, Toney Douglas 11 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Jean Salumu 14 sayı, 2 ribound, 4 asist.

Gaziantep Basketbol: Kadir Bayram 17 sayı, 1 ribaund, 3 asist; Orhan Haciyeva 11 sayı, 1 ribaund; Marko Tomas 9 sayı, 3 ribaund, 1 asist; Tonye Jekiri, 7 sayı, 13 ribaund, 1 asist.

yukarı çık