05 Aralık 2018, Çarşamba 4:07 | A+ | A-

OBRADOVIC 'İN HAKLI SİTEMİ: TARAFTAR BİZE MESAJ MI VERMEK İSTİYOR?

Fenerbahçe başantrenörü Zeljko Obradovic, Pınar Karşıyaka maçı sonrası taraftarlara tribünler dolmadığı için sitem etti.

OBRADOVIC 'İN HAKLI SİTEMİ: TARAFTAR BİZE MESAJ MI VERMEK İSTİYOR?

Zeljko Obradovic: “Maça çok yavaş ve çok tembel başladık. Zor bir maç olmayacağını düşünerek başladık. Karşıyaka ilk çeyrekte çok iyi oynadı. 28 sayı ürettiler ve biz sadece 3 faul yaptık. Demek ki savunmada yeterince gayret göstermedik. Diğer çeyreklerde durum daha farklıydı. Savunmada daha sıkı oynamaya başladık, iyi durumdaki bir takıma karşı iyi savaştık, onlar da topu çok iyi dolaştırdılar. Bu bizim her maçı 0 oynamamız gerektiğini gösteriyor. Potamızı daha iyi korumamız gerekiyor. 2 sayılık atışlarda g’lik yüzdeyle oynadılar. Barcelona maçından önce de sakatlıklarımız vardı ve bugün de 2 oyuncumuz sakatlandı. Durumumuz çok kolay değil. Taraftarımızın desteğine ihtiyaç var. Burada olup bize destek verdiklerinde her şey daha farklı oluyor. Pınar Karşıyaka çok iyi oynadı, sonuna kadar savaştı ve sonuna kadar da kazanma şansları vardı. Onları da tebrik ederim. Kendi oyuncularımı da son üç çeyrekteki performanslarından dolayı tebrik ederim.

"Sakatlıklar konusunda henüz net bir bilgimiz yok. Guduric‘i hemen hastaneye götürmeyi düşünüyoruz. Yarın daha net bir şey öğreneceğiz. Onun sakatlığı biraz daha ciddi gibi duruyor. Çok fazla rotasyon da yapamadık bu yüzden. Taraftarlara da seslenmek istiyorum. Durumumuzu anlayın ve bize destek olun. Önümüzde Milano maçı var. Ondan önce Panathinaikos ve İBB deplasmanlarına gideceğiz. Senelerdir bize verdikleri desteği devam ettirmelerini istiyoruz. EuroLeague doluluk oranında 9. sıradayız. Bu bizim taraftarlarımızın bize bir mesajı mı? Bu duruma düşmesini mi istiyorlar takımın? Biz her şey için savaşmak istiyorsak desteğe ihtiyacımız var. 7-8 bin kişi değil dolu salona ihtiyacımız var. Bizim oyuncularımız bunu hak ediyor. Bundan sonra bunu görmek istiyorum. Sadece EuroLeague’de değil tüm maçlarda bunun böyle olması lazım. Bu sene ve bugüne kadar yaptıkları her şey için oyuncularım bu desteği hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

yukarı çık