15 Nisan 2018, Pazar 20:06 | A+ | A-

TOFAŞ MAÇI SON ÇEYREKTE KOPARDI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında Pınar Karşıyaka'yı konuk eden Tofaş, 9 oyuncusundan skor katkısı aldığı maçta rakibini 94-75 yenerek toplamda 20. galibiyetini aldı ve lig ikinciliğini perçinlemiş oldu.

TOFAŞ MAÇI SON ÇEYREKTE KOPARDI!
Maça konuk ekip Jones ve Banic'in sayıları ile daha etkili başladı ancak ev sahibi ekip çabuk toparladı. Savunmada daha agresif olmaya başlayan Bursa ekibi, hücum tarafında Owens, Crocker, Morgan ve Mejia ile isabetler bularak televizyon molasına 17-12 önde girmeyi başardı. Moladan iyi dönen taraf Pınar Karşıyaka oldu. İzmir ekibi, Banic'in basket faulü ve Wood'un 3 sayılık basketi ile periyodun bitimine 01.13 kala 18-17 öne geçse de ev sahibi ekip, Kadji ve Muhsin sayıları ile tekrar öne geçerek ilk periyodu 22-18 önde bitirdi.
 
İkinci periyoda ev sahibi ekip daha hızlı başladı. Mejia'nın kısa sürede bulduğu sayılar ile 5-0 seri yakalayan Tofaş, çeyreğin başında farkı 9 sayıya çıkardı (27-18). Ev sahibi ekip Barış Ermiş ve Yiğit ile isabetler bularak farkı daha da açmak istese de konuk ekip Jones ve Egemen ile içeriden, Wood ve Waters ile 3 sayı çizgisinin gerisinden sayılar bularak farkı 3 sayıya kadar indirdi (31-28). İzmir ekibi Jones ve Waters'ın isabetleri ile maça denge getirmek istese de Bursa ekibi cevabı bulduğu saha içi isabetler ile verdi. Kadji ve Crocker ile 3 sayı çizgisinin gerisinden başarılı olan ev sahibi ekip, Mejia ve Morgan'ın penetreleri ile farkı 5 sayıya yükseltti (33-28). İzmir ekibi periyodun sonuna doğru Allen'ın açık saha basketi ile farkı azaltmaya çalışsa da Bursa ekibi Owens'ın boyalı alandan bulduğu sayılar ile soyunma odasına 7 sayı önde giren takım oldu (44-37).
 
Üçüncü periyoda Banic ve Allen ile daha hızlı başlayan taraf Pınar Karşıyaka olsa oyunun devamında maçın temposunu eline geçiren taraf Tofaş oldu. Owens'ı boyalı alanda etkin kullanan Bursa ekibi, Mejia'nın 3 sayılık basketi ile periyodun başında farkı çift hanelere çıkardı (51-41). İzmir ekibi Metin Türen ve Waters'ın 3 sayılık basketleri ile farkı azaltmak istese de ev sahibi Crocker ve Morgan'ın saha içi isabetleri ile televizyon molasına 13 sayı önde girdi (60-47). Moladan konuk Pınar Karşıyaka daha etkili dönen takım oldu. Savunmada özeliikle pota altını iyi savunan konuk ekip, Jones ve Waters'ın üst üste isabetleri ile farkı 7 sayıya indirdi (63-56) ancak periyodun son anlarında ev sahibi ekip Kadji ve Henry ile 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetler ile farkı tekrar çift hanelere çekerek son periyoda 11 sayı önde girdi (69-58).
 
Son periyoda konuk ekip daha etkili başladı. Savunma sertliğini iyiden iyiye artıran İzmir ekibi, Kennedy ve Jones'tan üst üste sayılar bularak farkı periydun başında 6 sayıya kadar indirdi (73-67). Oyunun devamında savunma sertliğini yakalayan taraf Tofaş oldu. Baskılı savunması ile rakibine kolay atış imkanı vermeyen Bursa ekibi, hücum tarafında Henry, Morgan ve Owens ile farkı 8 sayıya çıkardı (79-71). Hem savunmada hem de hücumda yakaladığı tempoyu koruyan Tofaş, savunmada sadece Kennedy'nin orta mesafeli atışına izin verirken hücum tarafında ise Crocker, Morgan ve Henry'den saha içi isabetler bularak bitime 01.54 kala farkı 14 sayıya çıkardı (87-73). Maçın son bölümünde iki ekip de kadrosundaki yerli genç oyunuculara süre verirken Bursa ekibi de yakaladığı farkın avantajı ile hata yapmadan maçı 94-75 kazanan taraf oldu.
 
Tofaş; Tony Crocker 16 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Pierria Henry 15 sayı, 5 ribaund, 6 asist, Josh Owens 15 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Raymar Morgan 14 sayı, 6 ribaund, 4 asist, Sammy Mejia 14 sayı, 7 ribaund, 3 asist, Kenny Kadji 11 sayı, 1 ribaund

Pınar Karşıyaka; Jarrod Jones 28 sayı, 9 ribaund, Marko Banic 11 sayı, 1 ribaund, Dominic Waters 11 sayı, 1 ribaund, 6 asist, DJ Kennedy 8 sayı, 6 ribaund, 9 asist, Scott Wood 6 sayı, 1 asist

Editör: Buğra Topuz
yukarı çık