06 Mayıs 2018, Pazar 22:30 | A+ | A-

TOFAŞ PLAY-OFF'LARA İKİNCİ SIRADAN GİRMEYİ GARANTİLEDİ!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde TOFAŞ, Demir İnşaat Büyükçekmece'yi 93-76 farklı yenerek Play-Off'lara ikinci sıradan girmeyi başardı.

TOFAŞ PLAY-OFF'LARA İKİNCİ SIRADAN GİRMEYİ GARANTİLEDİ!

Maçın 5. dakikasını Tony Crocker'ın üçlüğüyle 6-9 önde geçen Bursa temsilcisi, mola dönüşü Tony Crocker ve Sammy Mejia'nın üçlüklerinin ardından kaptan Mejia ile bir de turnike basketi bularan 7. dakikada farkı 11'e çıkardı. Ev sahibi ekip, Simpson ve Wright ile üst üste sayılar bulsa da TOFAŞ, Josh Owens ve Pierria Henry'nin skor katkısıyla ilk çeyreği 13-21 önde kapattı.

İkinci periyodun başında Simpson'un sayısına Kenny Kadji ve Tony Crocker'ın üçlükleriyle karşılık veren TOFAŞ Basketbol Takımı, Barış Ermiş'in üç sayılık basketiyle 13. dakika farkı bir kez daha çift hanelere çıkardı: 17-30. Yiğit Arslan, Barış Ermiş ve kaptan Mejia'nın elinden sayılar bulmaya devam eden konuk ekip, Josh Owens'ın basketiyle 18.34'te 17 sayılık farkı (25-42) yakalasa da Büyükçekmece, Walker ve İlkan Karaman'ın sayılarıyla aranın daha fazla açılmasına izin vermedi. TOFAŞ, İlkan Karaman'ın orta yuvarlaktan kaydettiği son saniye üçlüğünün ardından soyunma odasına 32-45 üstün girdi.

Üçüncü periyodun ilk dakikasında iki takım da skor bulamazken, bu sessizliği ev sahibi ekip, Stojanovski'nin üçlüğüyle son verdi. Kenny Kadji, Sammy Mejia ve Barış Ermiş'in ürettiği sayılarla üstünlüğü elinde tutan TOFAŞ Basketbol Takımı, Sammy Mejia ve Tony Crocker ile dış atışlardan etkili olmaya devam etti. Pierria Henry, Kenny Kadji ve Tony Crocker'ın sayılarıyla 27. dakikada fark bu kez 21'e çıkarken (47-68), Raymar Morgan üç sayılık basketiyle bu çeyreğin skorunu belirledi: 54-73

Muhsin Yaşar'ın smacıyla başladığı dördüncü periyotta savunma direncini artırarak skoru korumaya çalışan TOFAŞ, Bracey Wright'ın sayılarına Kenny Kadji ile karşılık vererek bitime 6.37 kala farkı 17 sayıda tuttu: 62-79. Son 5 dakikaya Kadji'nin orta mesafeli basketiyle 69-83 önde giren Orhun Ene'nin öğrencileri, Raymar Morgan ve Tony Crocker'ın elinden bulduğu sayılarla aranın kapanmasına izin vermedi. Kalan bölümde Raymar Morgan ve Berkan Durmaz’ın sayılarıyla sonuca giden TOFAŞ, parkeden 76-93 galip ayrılarak bu sezon ki 22. galibiyetine imza attı.

Demir İnşaat Büyükçekmece; Bracey Wright 21 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Diamon Simpson 15 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Erving Walker 10 sayı, 2 ribaund, 5 asist.

TOFAŞ; Tony Crocker 21 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Kenny Kadji 17 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Sammy Mejia 16 sayı, 5 ribaund, 6 asist, Raymar Morgan 13 sayı, 6 ribaund, 7 asist.

yukarı çık