07 Nisan 2018, Cumartesi 20:01 | A+ | A-

TOFAŞ YABANCILARI İLE GALİBİYETİ KAPTI!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 24. Haftasında Galatasaray Odebank'a konuk olan TOFAŞ, Morgan ve Mejia'nın etkili oyunu ile rakibini 90-83 yenerek toplamda 19. galibiyetini aldı ve zirve takibini sürdürken, Galatasaray ise Play-Off yarışısında yine yara aldı.

TOFAŞ YABANCILARI İLE GALİBİYETİ KAPTI!
Maça ev sahibi Galatasaray daha hızlı başladı. Sarı-kırmızılılar Hardy ve Ege ile pota altında isabetler buldu ancak konuk ekibin cevabı gecikmedi. Morgan ve Owens ile boyalı alandan isabetler bulan Bursa ekibi, Mejia'danda saha içi isabet katkısı alınca televizyon molasına 10-9 önde girdi. Mola dönüşünde yakaladığı hücum temposunu devam ettiren konuk ekip, Crocker ve Mejia ile 3 sayı çizgisiin gerisinden isabetler bularak farkı 9 sayıya çıkardı (18-9). Ev sahibi ekip Juskevicius ve Hardy'nin penetreleri ile hücumda kıpırdanmaya çalışsa da periyodun sonuna doğru konuk ekip Mejia'nın isabetleriyle yakaladığı farkı korudu (25-16).
 
İkinci periyoda ev sahibi ekip daha istekli başladı. Bursa ekibi Kadji ile aradaki farkı açmak istese de sarı-kırmızılılar Juskevicius, Summers ve Hardy ile üst üste isabetler bularak farkı periyodun başında 4 sayıya indirdi (30-26). Savunmada rakibini zorlama atışlara iten ev sahibi ekip, hücumda da Preldzic, Göksenin ve Juskevicius ile hücumda tempo artırarak farkı 2 sayıya kadar indirdi (37-35). Sarı-kırmızılılar Preldzic ile oyuna denge getirmeye çalışsa da konuk ekip periyodun sonuna doğru Owens ve Morgan ile boyalı alandan isabetler bularak soyunma odasına 43-41 önde giren taraf oldu.
 
Üçüncü periyoda Hendrix'in basketiyle başlayan sarı-kırmızılar, Renfroe'nun açık saha basketiyle kısa sürede öne geçti (46-45) ancak Bursa ekibi kısa sürede rakibine karşılık verdi. Morgan ile üst üste saha içi isabetler bullan konuk ekip farkı 5 sayıya çıkardı (51-46). Oyunun devamında savunma sertliğini iyiden iyiye artıran ev sahibi ekip, rakibine kolay sayı imkanı vermezken hücumda da Juskevicius, Göksenin ve Hardy'nin isabetleri ile etkili olarak uzun bir aradan sonra öne geçti (59-57). Periyodun sonuna doğru vitesi daha da artıran sarı-kırmızılılar, Göksenin ve Hardy ile dış atışlarda etkili olurken Hendrix ve Renfroe'nun penetreleri ile de boyalı alandan isabetler buldu ve son 10 dakikalık son kısma 5 sayı önde girdi (69-64).
 
Son periyoda Bursa ekibi Morgan'ın penetreleri daha hızlı başlarken Kadji de bulduğu isabetler ile Amerikalı uzuna eşlik edince konuk ekip, kısa sürede tekrar öne geçmeyi başardı (70-69). Sarı-kırmızılılar Hardy ve Summers'ın saha içi isabetleriyle rakibine karşılık vermek istese de konuk ekip Crocker ve Kadji ile 3 sayı çizgisinin gerisinden etkili olurken, Mejia ile de içeriden isabetler bularak farkı 6 sayıya kadar çıkardı (80-74). Savunma temposunu iyice artıran Bursa ekibi, hücum tarafında Crocker ve Owens'ın saha içi isabetleriyle farkı bitime 01.45 kala 7 sayıya çıkardı (86-79). Periyodun sonuna doğru hücumlarda üst üste hata yapan ev sahibi ekip, savunmada Morgan'ı durduramayınca Bursa ekibi sahadan 90-83 galip ayrılan taraf oldu.
 
Galatasaray Odebank; Dwight Hardy 15 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Göksenin Köksal 15 sayı, 1 ribaund, 1 asist, Richard Hendrix 12 sayı, 9 ribaund, 8 asist, Adas Jasikevicius 11 sayı, 1 ribaund, 1 asist, Alex Renfroe 9 sayı, 3 ribaund, 5 asist

Tofaş; Raymar Morgan 26 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Sammy Mejia 18 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Tony Crocker 15 sayı, 5 ribaund, 5 asist, Kenny Kadji 14 sayı, 1 ribuand, Joshua Owens 12 sayı, 2 ribaund, 2 asist

yukarı çık