Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
01 Haziran 2018, Cuma 15:03 | A+ | A-

AFYON BELEDİYESİ SÜPER LİG'TE!

Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisi dördüncü maçında Bahçeşehir Koleji’nin konuğu olan Afyon Belediyesi, kaptan Hadi Özdemir’in önderliğinde son periyotta maça ağırlığını koyarak sahadan 74-70 galip ayrıldı ve Türk Telekom’un ardından Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükselen ikinci takım olmayı başardı.

AFYON BELEDİYESİ SÜPER LİG'TE!

Maça Bahçeşehir Koleji daha hızlı başladı. Kerem Özkan ve DJ White’ın boyalı alandaki sayıları ile etkili olan ev sahibi ekip, Yiğitcan’ın saha içi isabeti ile 8-4 öne geçse de Afyon Belediye’nin cevabı gecikmedi. Hadi Özdemir ve Hagins’in sayıları ile hücumda kıpırdanan konuk ekip, Pullen’ın 3 sayılık basketi ile 12-11 öne geçen ekip oldu. Oyunun devamında Amerikalı oyun kurucusu Michael Dixon’ı devreye sokan ev sahibi ekip, pota altında da Hakan Yapar’ı etkili kullanınca tekrar öne geçip farkı 4 sayıya çıkardı (18-14). Periyodun son kısmında konuk ekip geçiş hücumunda Ogün Sevinç ile 3 sayılık isabet bulsa da ev sahibi ekip, Dixon’ın penetresi ile farkı 3 sayıya yükselterek ilk periyodu 20-17 önde bitiren taraf oldu.

İkinci periyoda Evren Büker’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu peş peşe isabet ile başlayan Bahçeşehir Koleji, tecrübeli oyuncusu Kerem Gönlüm’ün boyalı alandaki etkinliği ile periyodun başında farkı 7 sayıya çıkardı (28-21). Savunmada Hagins ve Hadi’nin önderliğinde savunma sertliğini artıran Afyon Belediye, hücum tarafında ise Jacob Pullen’ın art arda saha içi isabetleri ile farkı 1 sayıya kadar indirdi (28-27). Konuk ekip, oyunun devamında hücumlardan eli boş dönmeye başlarken ev sahibi ekip ise bu durumu Michael Dixon ile değerlendirdi. Amerikalı oyun kurucusunun penetreleri ile rakibinin savunmadaki enerjisini düşüren Bahçeşehir Koleji, farkı 6 sayıya çıkardı (35-29). Konuk ekip periyodun sonuna doğru sadece Cevher Özer ile serbest atış çizgisinden 1 sayı bulurken ev sahibi ekip ise DJ White’ın pota altındaki isabeti ile skor buldu ve Bahçeşehir Koleji soyunma odasına 38-30 önde giden takım oldu.

Üçüncü periyoda Serkan Menteşe’nin savunmadaki enerjisi ile başlayan Afyon Belediye, Hagins’in boyalı alandaki sayıları ile etkili olsa da ev sahibi ekip Hakan Yapar ile karşılık verdi. Yerli uzunu ile peş peşe isabetler bulan Bahçehir Koleji çift hanelere yaklaştırdı (43-34). Savunmada agresif kalmaya devam eden konuk ekip, hücum tarafında Altan Erol’un üst üste 3 sayılık isabetleri ile farkı 3 sayıya indirdi (45-42). Hücumdaki etkili oyununu sürdüren konuk ekip, Hagins ve İbrahim’in sayıları farkı 2 sayıya indirdi (48-46). Bahçeşehir Koleji periyodun son kısmında Dixon’ın üçlüğü ile rakibine karşılık vermek istese de konuk ekip Hagins ve Pullen’ın isabetleri ile son periyot öncesi farkı 1 sayıya indirdi (51-50).

Son periyoda etkili başlayan taraf Bahçeşehir Koleji oldu. Etkili savunması ile rakibinin hücumda yakaladığı ritmi bozan ev sahibi ekip, hücum tarafında Kerem Gönlüm’ün pota altındaki etkinliği ile farkı kısa sürede 5 sayıya çıkardı (55-50). Oyunun devamında iki ekip de yorgunluğun baş göstermesi ile hücumlardan eli boş dönerken konuk ekibin ilk sayısı bitime 05.41 kala İbrahim Yıldırım’ın serbest atış çizgisinden geldi (55-51). Hücumda Hagins’in basket faulü ile yeniden ritim yakalamayı başaran Afyon Belediye, Serkan ve İbrahim’in peş peşe 3 sayılık basketleri ile maçın başından bu yana ilk defa öne geçti (60-57). Ev sahibi ekip Yiğitcan Turna’nın serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar ile maça denge getirmek istese de sahneye çıkan isim Serkan Menteşe oldu. 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu ritim ile takımını hücumda rahatlatan Serkan, farkın 4 sayıya çıkmasında ömenli rol oynadı (63-59). Periyodun son anları büyük bir heyecana sahne oldu. Bahçeşehir Koleji Michael Dixon’ın sayıları ile maça tutunmak istese de konuk ekip adına sayılar bulan isim Ogün Sevinç oldu. Serbest atış çizgisinde soğukkanlılığını koruyan tecrübeli oyuncu, takımını önde tutan isim oldu (67-63). Maçın son anlarında Kerem Özkan ve DJ White’ın sayıları ile farkı kapatmaya çalışsa da Afyon Belediyesi, Hadi Özdemir ve Ogün Sevinç’in sayıları maçı noktalayarak sahadan 74-70 galip ayrılan takım oldu.

Bahçeşehir Koleji; Michael Dixon 25 sayı, 3 ribaund, 2 asist, DJ White 12 sayı, 1 ribaund, 1 asist.

Afyon Belediye; Hadi Özdemir 13 sayı, 9 ribaund, 5 asist, Jacob Pullen 13 sayı, 1 ribaund, Ogün Sevinç 11 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Jamelle Hagins 11 sayı, 4 ribaund, 1 asist.

yukarı çık