26 Nisan 2018, Perşembe 12:04 | A+ | A-

ANAKENT YÖNETİMİNDEN EŞİNE ZOR RASTLANACAK KARAR; ÖNCE EVE GÖNDERDİLER, SONRA GERİ ÇAĞIRDILAR!

Türkiye Basketbol Ligi'ne veda etmeyi garantileyen Samsun Büyükşehir Anakent'te yönetim ve oyuncular arasında tuhaf bir olay yaşandı.

ANAKENT YÖNETİMİNDEN EŞİNE ZOR RASTLANACAK KARAR; ÖNCE EVE GÖNDERDİLER, SONRA GERİ ÇAĞIRDILAR!

Türkiye Basketbol Ligi'nde geride kalan 33 haftada aldığı 6 galibiyet ve 27 mağlubiyet ile ligin dibine demir vuran Samsun Büyükşehir Anakent'in takım yönetimi, tuhaf bir karara imza attı.

Geçtiğimiz günlerde yabancı oyuncuları Tyshawn Taylor ve Mikael Hopkins ile yollarını ayırma kararı alan ve Ankara DSİ maçına Türk oyuncularıyla çıkan Karadeniz temsilcisi, son hafta İstanbul'da oynayacağı Bahçeşehir Koleji maçı öncesi oyuncularıyla vedalaştı.

Pazartesi günü bütün takım ile yollarını ayıran ve oyunculara evlerine gitmeleri üzere izin veren yönetim, bu kararıyla da Bahçeşehir Koleji maçına çıkmamayı planlıyordu.

Oyuncuların bir çoğu yaşadıkları şehirlere giderken, kulüpte antrenmana devam eden 3-4 oyuncu, takım antrenmanı için yeterli sayı olmadığı için bireysel olarak çalışıyor. Anakent yönetimi, kısa süre önce evlerine gönderiği oyuncularıyla ise tekrar iletişime geçmek zorunda kaldı. Maça çıkmaması durumunda cezaya çarptırılacak olan kulüp, oyuncularına; "Antrenman yapmanıza gerek yok, Cumartesi günü herkes Bahçeşehir maçı için Caferağa Spor Salonu'nda olsun" şeklinde bir haber gönderdi.

Buna göre Samsun'da olan oyuncular, maça günübirlik uçak seyahatiyle, diğer oyuncular ise antrenman yapmadan gidecek.

yukarı çık