31 Mart 2018, Cumartesi 15:44 | A+ | A-

BAHÇEŞEHİR EVİNDE ÇOK RAHAT!

Türkiye Basketbol Ligi'de Play-Off hesapları yapılırken, üst sıraları zorlamak isteyen Bahçeşehir Koleji, ligde kalmak için çabalayan Halk Enerji TED Ankara Kolejliler'i 94-65 mağlup etti ve ligdeki 18. galibiyetini aldı.

BAHÇEŞEHİR EVİNDE ÇOK RAHAT!

Maça iyi savunmayla başlayan Bahçeşehir, hücumda Kerem Gönlüm ve Hakan Yapar ile bulduğu sayılarla çeyreğin ilk bölümünde kontrolü eline aldı. Yiğitcan Turna'da bu isimlere destek verince, çeyreğin bitimine 1.34 kala, maçta fark ilk kez çift hanelere çıktı. (19-9) Son bir buçuk dakikada toparlanan TED Ankara Kolejliler, yabancı oyuncularıyla bulduğu üst üste 5 sayıyla farkı kapattı ve çeyrek 19-14 ev sahibi ekip üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyrekte, geniş kadrosunun da avantajıyla daha rahat bir oyun ortaya koyan Bahçeşehir Koleji, çeyreğin başında Evren ve White ile bulduğu 3 sayılık isabetlerle skoru 25-14 yaptı ve farkı 11 sayıya çıkarttı. Savunmada sertliği artıran ev sahibi karşısında düzenli hücum etmekte zorlanan Ted Kolejliler, rakibinin top kayıplarını ve kazandığı hücum ribaundlarını iyi değerlendirerek farkı bir dakika içinde 4 sayıya kadar indirdi.(25-21) Ardından koç Dedas'ın aldığı mola ile tekrar toparlanan ev sahibi, Fatih Cantitiz'in hücumu iyi yönetmesi ve bench oyuncularının katkısıyla farkı tekrar açtı ve soyunma odasına 39-25 ev sahibi ekip üstünlüğü ile gidildi. İlk yarı sonunda ev sahibi ekip 10 asist yaparken, TED Kolejliler'in 3 asistte kalması ve yine deplasman ekibinin 14 üçlük denemesinden 2 isabet bulması göze çarpan istatistikler oldu.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan TED Ankara Kolejliler, Kelley ve Weaver ile üst üste bulduğu sayılarla farkı oyuna tekrar ortak olmayı başardı. Bu sürede, Bahçeşehir Koleji üst üste denediği 3 sayılık atışlarda isabet bulamayınca, fark 5 sayıya kadar düştü. (53-48) Ardından, yabancı oyuncularıyla basit hatalar yapan TED Ankara Kolejliler, 5 sayıya kadar düşürdüğü farkın tekrar çift hanelere çıkmasına engel olamadı. Final periyoduna 61-51 ile gidildi.

Final periyoduna, rakibinin yorulmasıyla beraber fırtına gibi başlayan Bahçeşehir Koleji, Dixon ve White'ın da etkisini hissettirmesiyle 16-0 gibi muhteşem bir seri yakaladı. Bu seriyle farkı, 26 sayıya kadar çıkartan ev sahibi iyice rahatladı ve maçın geri kalanı antrenman havasında oynandı. Son bölümlerde de Ümit Sonkol ile üst üste üçlükler bulan Bahçeşehir Koleji, 33'ü son çeyrek olmak üzere 94 sayı attığı maçı, 94-65 kazandı ve önemli bir galibiyete imza attı. 

Bahçeşehir Koleji; Michael Dixon 17 sayı, 2 asist, Kerem Gönlüm 14 sayı, 11 ribaund, Yiğitcan Turna 12 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Ümit Sonkol 11 sayı, 5 ribaund, 5 asist, DJ White 10 sayı, 2 ribaund.

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler; Alfrie Kelley 22 sayı, 6 asist, David Weaver 14 sayı, 9 ribaund.

Editör: Akay Kaplan
yukarı çık