02 Mayıs 2018, Çarşamba 17:56 | A+ | A-

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN ALTYAPIYA DEV YATIRIM!

Bahçeşehir Koleji, Türkiye'nin dört bir yanında basketbol oynayan yetenekli gençleri Türk Basketboluna kazandırmak üzere seçmeler düzenleyecek.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN ALTYAPIYA DEV YATIRIM!

Kurulduğu ilk günden bugüne kazandığı akademik başarılarıyla Türkiye’nin lider eğitim kurumu olan Bahçeşehir Koleji, sporda da Türk yıldızları yetiştirerek Türkiye’de ve Dünya’da sporun örnek lokomotifi olmak istiyor. Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun gibi büyükşehirlerde değil Iğdır, Van, Diyarbakır, Batman, Mardin, Sivas, Mersin illerinde yapılacak olan seçmelerle binlerce genci geleceğin sporcusu olmaları için yetiştirecek.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve Başkanı Hüseyin Yücel, A takım antrenörü Stefanos Dedas, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü oyuncusu Kerem Gönlüm, Bahçeşehir Koleji Alt Yapı Koordinatörü Tufan Sabah’ın konuşmacı olarak katılım sağladığı, Okul-Spor Kulübü iş birliğinde projelerinin aktarıldığı basın toplantısında; ilk konuşmayı Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve Başkanı Hüseyin Yücel gerçekleştirdi. Sayın Yücel konuşmasında, “Bahçeşehir Koleji olarak, 2016 yılında kurduğumuz ve şuan 1. Ligde mücadele eden Spor Kulübümüzde en başından beri çıkış noktamız, ülkemizin dört bir tarafındaki gençleri spora teşvik etmek ve içlerinden yetenekli olanları hem vereceğimiz burslarla hem de sağlayacağımız profesyonel platformlarla Türk sporuna kazandırmaktır. Bahçeşehir Koleji olarak asıl işimiz eğitim, ama spor eğitimin olmazsa olmazı ve ayrılmaz bir parçası olarak düşünüyoruz. Biz spora eğitimci bakış açımızla uzun vadeli bakmak istiyoruz, bilimsel temeller oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle, profesyonel bir kadro ve organizasyonla gençleri buluşturup seçmeler yapacağız. Hedefimiz, basketbolu seven 10 bin sporcu gence ulaşmak ve onlara hayallerini gerçekleştirebilecekleri imkanlar sağlamaktır” dedi.

Toplantıda Oyuncu Kerem Gönlüm: ” Bugün burada bir kez daha anladım ki ne kadar doğru bir tercih yapmışım. Sadece şampiyonluk hedefi değil, kulüp olarak üstlendiğimiz vizyon ve misyonla ne kadar doğru bir yolda yürüyor, ne kadar doğru bir aile içinde bir amaç için ter döküyorum. Basketbola yeni gençler kazandırmak, Okul Spor Kulübü iş birliğini en doğru şekilde yürütmek çok ama çok önemli. Şahsım Kerem Gönlüm olarak ben bu iş birliğinin sonuna kadar arkasındayım ve destekçisiyim. Nasıl her branş gençlere emanetse, benim gururla taşıdığım ay yıldızlı Milli takım formamda gençlerimize emanet.

A Takım ve Altyapı antrenörleri tarafından gerçekleştirilecek olan seçmeler, 13 Mayıs Mersin, 19 Mayıs Antalya, 20 Mayıs İzmir, 24 Mayıs Iğdır – Van, 26 Mayıs Diyarbakır – Batman - Mardin, 27 Mayıs İstanbul, 3 Haziran Samsun, 4 Haziran Ankara, 6 Haziran Sivas’ta yapılacaktır. Seçmeler için başvurular, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü resmi web sitesi www.bahcesehirsporkulubu.org üzerinden alınacak ve katılım; seçme yapılacak illerdeki gençlere açık ve ücretsiz olacaktır.

yukarı çık