08 Ağustos 2018, Çarşamba 11:52 | A+ | A-

BİR DEĞER DAHA YOK OLDU... (UŞAK'TAN VEDA)

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ne veda ederek gelecek sezon Türkiye Basketbol Ligi'nde oynayacak olan Muratbey Uşak, lige katılmayacaklarını açıkladı.

BİR DEĞER DAHA YOK OLDU... (UŞAK'TAN VEDA)

Eskişehir Basket ve Yeşilgiresun Belediyespor'un kapanmasının ardından bir kötü haber de Ege ekibi Muratbey Uşak'tan geldi. 2012/13 sezonunda Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ne çıkan ve 5 sezondur Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde mücadele etse de bu sezon Türkiye Basketbol Ligi'ne düşen Muratbey Uşak, A Takım faaliyetlerini sona erdirdiğini açıkladı.

"Yönetim kurulumuz A Takım faaliyetlerini TBL seviyesinde sonlandırma kararı almıştır. Bu seviyede mücadele etmek ciddi bir maddi kaynağa ihtiyaç gerektirmektedir. Ülkemizin bulunduğu şartlar da göz önüne alındığında beslenmeyen, oyuncu kadrosunu tamamen dışarıdan oluşturarak mücadele eden takımların sürekliliğinin olmayacağı kanaatindeyiz. Aksi bir davranış sadece o seneyi kurtarmaya yönelik olacağı gibi finansal açıdan da kulüpleri kaosa sürüklemektedir. Nitekim ligimiz bunun örnekleriyle doludur.

Son yıllarda sürdürdüğümüz nitelikli altyapı çalışmalarını daha da geliştirmek hedefindeyiz. Bu sebeple mali kaynaklarımızın tümünü gelecekte güçlü ve kalıcı olabilmek için  ve sürdürülebilir bir yapı kurmak amacıyla harcayarak kısa zamanda kendi gençlerimizden oluşan bir takımla yeniden bu düzeyde basketbolu Uşak halkına seyrettirmek üzere yola çıkıyoruz." ifadelerine yer verildi.

yukarı çık