Sol Kanat Reklam - Tivibu
Sağ Kanat Reklamı - Tivibu
02 Ekim 2018, Salı 20:56 | A+ | A-

EDİRNESPOR BEROE İLE HAZIRLIK MAÇI YAPTI

Edirne'nin Türkiye Basketbol Ligi'ndeki temsilcisi Edirne Belediyesi Edirnespor, ilk hazırlık maçında 78-65 yenildiği Bulgaristan'ın 1. Lig takımı Beroe'yu ikinci maçta 72-70 yendİ.

EDİRNESPOR BEROE İLE HAZIRLIK MAÇI YAPTI

Mimar Sinan Spor Salonu'nda bir gün önce De Angelo Darnell Riley ve Emre Bayev'den  eksik olarak oynayan Edirne Belediyesi Edirnespor ikinci maçta tam kadro sahada yerini aldı. Az sayıda taraftar önünde oynanan maçın kazananı bu sefer Edirne Belediyesi Edirnespor oldu.

Karşılaşmaya her iki takım da istekli başladı. Karşılıklı sayılarla geçen ilk periyot sonunda skorboarda düşen sonuç 14-14 oldu.
İkinci periyoda konuk ekip yine bir gün önceki maç gibi oldukça hızlı başladı. Bu periyotta 25 sayı bulan konuk ekip Edirne Belediyesi Edirnespor'un 18 sayıda kalması nedeniyle devreye 32-39 önde giren konuk takım oldu.

Üçüncü periyotta hız kesmeyen konuk ekip periyot sonuna girerken fark 10 sayıya çıkınca skor 57-47'yi gösterdi. 

Son periyotta başka bir basketbolseverler bir başka Edirnespor izledi. Seyirci, topu isteyen, rakibine baskı kurup top almasına izin vermeyen temposu yüksek bir 10 dakika seyretti.
Mülkü hoca yoğun bir rotasyon uyguladığı son periyotta bir çok oyuncunun sorumluluk alıp potaya yönelmesi takımın rakip potaya 25 sayı bırakmasını sağladı. 
Karşılığında gelen 13 sayı ve rakibin son dakikada boş dönen atakları sonunda kontrollü oynayan Edirne Belediyesi Edirnespor ikinci maçta Boreo'yu 72-70 yendi.
 

Edirne Belediyesi Edirnespor; Göktürk Ural 4, Melih Yıldız 9, Murat Ünsal, İsmail Esmeray 2, Oğuzhan Sungur 3, Erol Yiğit Şekeroğlu, Bulut Altın 7, Efe Erk, Alex Raymond Gordon 21, De Angelo Darnell Riley 16, Ömer Kaan Göğüş 5, Metincan Kart 4, Emre Bayev 1

BC Beroe; N. Titkov 5, J. White 14, A. Filer, D. Bachynski 9, N. Stoyanov 5, P. Marinov 4, E. Vasilev 2, İ. Tonev, A. Georgiev 7, S. Vaklinov, T. Zhelev 14, C. Frankamp 11

(Haber ve fotoğraf: İsmail Demiray)

yukarı çık