11 Mayıs 2018, Cuma 0:58 | A+ | A-

SERKAN ERDOĞAN: "BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL"

Evinde Bandırma Kırmızı’yı 88-65 yenerek seriyi 2-1 kazanan ve yarı finalde Afyon Belediyespor ile eşleşen Selçuklu Belediyesi’nde koç Serkan Erdoğan, açıklamalarda bulundu

SERKAN ERDOĞAN:

Serkan Erdoğan şunları söyledi:

“Sezon başına göre şu an hiç hayal edemeyeceğimiz bir yerdeyiz. TBL’nin en iyi 4 takımından biri olduğumuzu göstermiş olduk. Bunu hem normal sezonda hem de play-off’ta kanıtlamış olduk. Böylelikle yaptığımız için tesadüfi olmadığı ve şansa dayanmadığı bir kere daha ortaya çıktı. Bandırma Kırmızı 4 tane Ümit Milli, 5 tane Genç Milli Takım oyuncusu ile oynadı. Bir tane de A Milli Takım oyuncusu vardı parkede bugün. Sanırım Erxhan Osmani, Türk oldu ve A Milli Takıma uzun yıllar hizmet edecek. Bandırma Kırmızı çekindiğimiz bir rakipti ve seri de zor geçti.

AFYON’DA BİR MAÇ KAZANMAK İSTİYORUZ

Yarı finaldeki rakibimiz Afyon Belediyespor oldu. Rakibimiz Süper Lig’e çıkma amacıyla kurulan bir takım. Çok kaliteli ve derin kadroları var. Biz de doğru basketbol oynayarak onların karşısına çıkacağız. Pazartesi günü serinin ilk maçına çıkacağız. Afyon’da oynayacağımız iki maçtan birini kazanarak saha avantajını ele geçirmek istiyoruz. Çok çalışarak buralara geldik. Bu başarıyı hak ettiğimizi düşünüyorum. Daha önce söylediğim gibi, bu sezonu başımız dik bir şekilde tamamlayacağız. Bu başarıda Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay başta olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. İlk 4 içinde yer almamızda oyuncularla beraber büyük bir paya sahipler."

(Fatih Şeker)

yukarı çık