20 Mayıs 2018, Pazar 17:54 | A+ | A-

SERKAN ERDOĞAN: "ŞANSIMIZ YÜZDE 10"

Evinde Afyon Belediyespor’a 84-78 yenilerek seride 2-1 geriye düşen Selçuklu Belediyesi’nde koç Serkan Erdoğan, tur şanslarının yüzde 10 olduğunu söylerken, önümüzdeki sezon daha iyi bir kadroyla takımın Süper Lig’e çıkma adayı olabileceğini söyledi.

SERKAN ERDOĞAN:

Serkan Erdoğan şunları söyledi:

 

"Maç içerisinde birkaç kere farkı 17’lere kadar çıkardık ama ne yazık ki farkı koruyamadık. Afyon maçın sonuna kadar çok iyi mücadele etti. Maalesef oyun kurucularımızın oyunu kontrol edememesi, tecrübesizliği ve bazı yerli oyuncuların da aşırı yorgun olması yenilgide etkili oldu. Kenardan da yeterince katkı alamıyoruz. Bugün Bertan bize iyi katkı verdi ama yetmiyor. Bütün sezon boyunca istikrarlı bir şekilde kenardan katkı alamadık. Play-off tamamen kadro derinliği ve tecrübe işi. Bugün sahada o tecrübeyi kullanacak oyuncularımız yoktu maalesef. Tecrübeli isimlerde maça çok kötü başladı.

 

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DAHA İYİ KADRO KURULMALI

Pazartesi bir maçımız daha var. En iyi mücadelemizi vereceğiz ama işimiz çok zor. Şansımızın yüzde 10 olduğunu söyleyebilirim. Bugünden yarına kadroda bir değişiklik olmayacak. Yorgun olan isimler daha da yorgun olacaklar. Bu maçta salonu dolduran Konyalı basketbolseverlerden özür diliyoruz. Onlara bir galibiyet hediye etmek isterdik ama maalesef olmadı. Hepimizin bu maçtan çıkaracağı güzel dersler var. İyi bir sezon geçirdik ama hep konuştuğumuz play-off’taki kadro derinliği buralarda gün yüzüne çıkıyor. Bizim olup olmamamız önemli değil ancak önümüzdeki sezon bu şehre yakışır daha iyi bir takım kurulmalı. Önümüzdeki sezon iyi bir kadro kurulursa bu takım Süper Lig’e çıkma adayı olabilir.”  

(Fatih Şeker)

yukarı çık