08 Aralık 2018, Cumartesi 15:05 | A+ | A-

SYLVEN LANDESBERG DEVLEŞTİ, TÜRK TELEKOM KAZANDI !

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 9. Haftasında Pınar Karşıyaka, Türk Telekom’u Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda konuk etti. Maçın başından sonuna büyük heyecanla geçen karşılaşma da Sylven Landesberg’in son bölümde sorumluluk alarak olağanüstü performansıyla (37 sayı, 5 ribaund, 6 asist) Türk Telekom, Pınar Karşıyaka’yı 89-86 mağlup ederek üst üste üçüncü, toplamda 6. galibiyetini aldı.

SYLVEN LANDESBERG DEVLEŞTİ, TÜRK TELEKOM KAZANDI !

Ev sahibi ekip maça Erving Walker, Sek Henry, İlkan Karaman, Tayfun Erülkü, Assem Ahmet Marei beşiyle başlarken, konuk ekip ise Yunus Sonsırma, Sylven Landesberg, T. J. Campbell, Vladimir Stimac, Kenny Gabriel beşiyle başladı. Maçın ilk periyodu karşılıklı basketler ve sürekli el değiştiren skor ile 20-19 konuk ekip Türk Telekom’un üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyotta ilk altı dakikalık bölüm 36-33 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçti. Redding’in penetre basketleri durumu 37-36 yaptı ve uzun bir aradan sonra Türk Telekom öne geçti. Tayfun Erülkü ve Stimac’ın karşılıklı basketleri durumu 39-39 yaptı. Erwin Walker’ın serbest atıştan bulduğu basket ev sahibini öne geçirdi (40-39). Periyodun son anlarında Redding ve Stimac’ın basketleri durumu 43-40 yaptı ve soyunma odasına önde giren taraf Türk Telekom oldu.

İlk yarıda Pınar Karşıyaka’da öne çıkan isim 11 sayı, 3 ribaund, 1 asist ile İlkan Karaman olurken, konuk ekip Türk Telekom’da ise 17 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile Vladimir Stimac oldu.

Üçüncü periyoda başlayan taraf Pınar Karşıyaka ve ilk basket Erving Walker’ın 3 sayılık atışı ile geldi (43-43). Stimac’ın pota altı basketine karşılığı Walker’ın 3 sayılık basketi cevap verdi ve ev sahibi ekibi öne geçirdi (46-45). Gabriel ve Landesberg’in 3 sayılık basketleri Türk Telekom’u 51-46 öne geçirdi. Ev sahibi ekipte Erving Walker üst üste bulduğu 2 adet 3 sayılık basketi takımını öne geçirdi (52-51). (Walker bu bölümde üst üste 4 adet 3 sayılık basket buldu.) Marei ve Landesberg’in karşılıklı basketleri durumu 54-53 yaptı. Periyodun son 5 dakikalık kısımda konuk ekipte basketleri Kenny Gabriel’in 3 sayılık, Stimac’ın pota altı “huke”, Landesberg’in serbest atışlarıyla bulurken, ev sahibi ekip ise Ervin Walker’ın basket-faulü, Erdi Gülaslan’ın serbest atışlardan bulduğu, Tayfun’un orta mesafeli, Egemen Güven’in sırtı dönük, Erving Walker’ın turnike ve Sek Henry’nin son saniye 3 sayılık basketi ile 3. periyodu 68-63 önde bitirdi.

Son periyot Landesberg’in turnike basketi ile başladı (68-65). Berke Aygündüz ve Kenny Gabriel’ın karşılıklı basketleri durumu 70-68 yaptı. T. J. Campbell’in 3 sayılık basketi beraberliği sağladı (71-71). Erving Walker’ın serbest atıştan bulduğu basketler ev sahibi ekibi bir kez daha öne geçirdi (73-71). Landesberg’in serbest atışlardan bulduğu basketler tekrardan beraberliği sağladı (73-73). Maçın son 5 dakikalık kısmında ev sahibi ekipte basketleri Assem Marei pota altı ve serbest atıştan, Sek Henry’nin 3 sayılık ve turnikesi, Erving Walker’ın serbest atışlardan, İlkan Karaman’ın serbest atıştan bulurken, konuk ekip ise basketlerini Sylven Landesberg’in serbest atışlardan ve sırtı dönük 2 sayılık, Vladimir Stimac’ın serbest atışlardan ve pota altından, Redding’in serbest atışlardan buldu. Son 1 dakikaya 87-86 önde giren taraf konuk ekip Türk Telekom oldu. Bitime 0.08 kala Landesberg’in serbest atışlardan bulduğu basketler durumu 89-86 yaptı. Bitime 0.04 kala Yunus Sonsırma, Erving Walker’a sportmenlik dışı faul yaptı. Ama Walker serbest atışlardan yararlanamadı ve son hücumu iyi kullanamayan Pınar Karşıyaka maçı 89-86 kaybetti.

PINAR KARŞIYAKA: Erving Walker 27 sayı, 5 asist, Sek Henry 14 sayı, 1 ribaund, 4 asist, İlkan Karaman 12 sayı, 7 ribaund, 1 asist, Tayfun Erülkü 10 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Egemen Güven 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist

TÜRK TELEKOM: Sylven Landesberg 37 sayı, 5 ribaund, 6 asist, Vladimir Stimac 23 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Kenny Gabriel 12 sayı, 4 ribaund, 2 asist

yukarı çık